Siis jos ei ole ennen seurustellut niin mahtaakohan ekaksi kerraksi kaukosuhde toimia?
Voiko eka suhde olla kaukosuhde?
3
292
Vastaukset
- Saman kokenut
No riippuu varmaan aika paljon olosuhteista, minkä ikäisiä olette, molemmat suomalaisia/toinen ulkomaalainen, kuinka pitkä välimatka jne. Kaukosuhteet kariutuvat 'tavallisia' suhteita useammin mutta siinä on toisaalta oiva tilaisuus tutustua toiseen hyvin ennen kuin suhde vakiintuu. Nykyisin monet muuttavat melkein heti yhteen, eivätkä tunne toisiaan tarpeeksi mistä seuraa väistämättä ongelmia. Kaukosuhde voi lujittaa tunteitanne niin että olette valmiimpia seurustelemaan lähisuhteessa sitten kun on on sen aika. Onnea vaan!
Se voi olla ihan hyvä ja turvallinenkin tapa kokeilla seurustelemista. Mutta muistathan, että pelkkä netissä tapaaminen ei ole perusta suhteelle ikinä. Kaukosuhteesta voi puhua vasta, kun on tavattu myös livenä ja ihastuttu mutta välimatkan takia joudutaan merkittävä osa ajasta olemaan erillään.
- It
itse ainakin aloitin kaksi vuotta sitten suhteen ulkomaailaisen miehen kanssa. Hän joutui muuttaman toiselle paikkakunnalle miltein heti tavattuamme. Jatkoimme tapailua ja nyt erittäin hyvässä suhteessa elellään. Jos jaksaa vain kovasti yrittää niin varmasti sujuu. Jos et ole valmis odottamaan toista ja näkemään vaivaa suhteen vuoksi niin silloin se ei välttämättä ole paras mahdollinen suhde sinulle. Zemii sinulle !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459