Se mies, jota haluan, enemmän kuin ketään pitkään aikaan, on nyt kutsunut kylään. Olemme tehteen toisillemme selväksi, ettei minkäänlaista suhdetta ole odotettavissa, mutta sähköä välillämme on niin paljon, että sille on pakko tehdä jotain. En koskaan ole osannut näitä yhden illan juttuja. Yleensä sänkyynkin menen miehen kanssa vasta kun tunnen tämän paremmin. Olen toki tavannut tämän kyseisen miehen muutaman kerran, mutta aina on muita ihmisiä ollut lähettyvillä. Kertokaa ihmiset, millä tästä hermostuksesta pääsee eroon? Haluan todellakin sen miehen, koko yöksi aivan itselleni! Mutta mitä sen jälkeen, hiivin aamulla pois? En todellakaan tiedä mitä hän ajattelee, muuta kuin, että olen tervetullut hänen sänkyynsä. Niin ihanaa ja jännittävää ja silti hieman ahdistavaa..
Entäs aamulla?
*ninatar*
101218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Koko elämäksi itselleni !!!!!!!!!!!!!!!!!!! EI kokoyöksi !!! Ajatelkaa itse mitä sitten aamulla......päivällä.....illalla..... yöllä.............................ja niin pitkää, kestääkö. Ei kannata
Oleko todella koskaan tullut ajatelleeksi: kuka olen, mistä olen tullut, miksi olen tässä, ja minne olen menossa: Mikä on elämäni tarkoitus? Oletko koskaan pysähtynyt totuuden eteen että kerran on sinunkin lähdettävä tästä ajasta. Missä silloin vietät iankaikkisuutesi?
No mutta eihän se ole minun ongelmani lainkaan enää silloin, lähtö tulee jokaiselle aikanaan, toivottavasti ei kuitenkaan kesken yön ;) Onhan toki kaikella tapahtuvalla tarkoituksensa, niin tälläkin, ja tiedän täsmälleen mikä se on. Jos tahdot pohtia tätä syvemmin, ehkä on aihetta vaihtaa palstaa :)
Se on varmaan edelleenkin sinun ongelmasi. Sinäkin joudut aivan varmasti elämästäsi vastuuseen. Ja tämä palsta on vapaa aivan jokaisen milipiteelle.
Aamulla olet kun mitään ei ois tapahtunu,se oli vain eilinen.
Oon ollut samassa tilanteessa ja tiedän tuon ahdistuksen, jota ei voi ahdistukseksikaan kutsua. Panet sitä vielä aamulla! ;) Toimii.
En minä suostu, kun jos tiiedän
Kauan olette tunteneet ja missä tai minkälaisessa tilanteessa? Oletteko olleet ystäviä tähän asti ja miksi molemmat ovat sitä mieltä ettei mitään suhdetta ole oletettavissa?
"Mutta mitä sen jälkeen, hiivin aamulla pois?"
Miksi aamulla? Sehän haluaa vaan nussia sua. Sen jälkeen voit kerätä kimpsusi ja painua ovesta ulos. Tuskin siinä aamuun asti menee.
Hyvin meni aamuun asti, itseasiassa iltapäivään ennenkuin oli pakko nousta ja lähteä. Voisin sanoa, että onnistunut ilta, eikä sitten aamulla enää paniikki ollutkaan.
Liisa822222 , suhdetta ei halua kumpikaan. Hän ei syystä tai toisesta halua sitoutua kehenkään ja minä puolestani en tähän elämäntilanteeseen sen enemmän erittelemättä halua suhdetta. Tämä sopii molemmille hyvin näin, ja uskon että näemme pian uudestaan.. ;)