Jälleen työvoimapula helpottaa, Metsolta 600, OP:ltä 700, josta tosin helpotusta työvoimapulaan vain 500:lla, koska 200 ulkoistetaan. Toivoittavasti työvoimapulan nimissä nuo 200 ulkoistetaan OP:ltä ulkomaille. Turunsanomilta potkut 70:lle, Suosikki lehti lakkautetaan....Tässä tämän ja eilisen sato pääosin.
Jyrki Katainen esitelmöi tuossa perässä olevassa linkissä, että tarvitsemme 1 800 000 maahanmuuttajaa töihin. Mitenkähän asia mahtaa olla? Ongelmana tuskin ovat lisäosingot vaan ihan muu. Synkimmässäkin pilvessä on sentään kultareuna.
http://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
YT:t 2:ssa päivässä 1300. Työvoimapula helpottaa
Synkimmässäkin pilve
2
361
Vastaukset
- ... kultareuna
Nokian renkaatkin ymmärsivät vastuunsa työvoimapulaan lisäävät tuotantoaa juuri Venäjällä. Juuri näin sitä pitää !
- yrhcefwafq
Ehdotan että STX:n Turun telakan työntekijät koulutetaan huolehtimaan Varissuon asukkaista. Näin voimme ottaa lisää kulttuurin rikastajia ja työvoimapula hellittää. Valtio säästää lomautusajan tai työttömyysajan korvaukset, kun telakkalaiset löytävät nopeasti uusiin halliltuksen politiikan mukaisiin entistä tuottavampiin töihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038