Vapari diesel jätti bensaturbon.

No tälläistä ei ole vielä tapahtunut. Mahtaa se johtua siitä dielelmaisesta väännöstä.
6236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se on kuskista kiinni. Mä jätän sut vaikka traktorilla.

Äänestä
  • On tosiaan kuskista kiinni kiinnostaako lapsellinen kilpa-ajo ja kiihdytyskisat tavi liikenteessä.

    Äänestä

Kuskista ja auton tehostahan se on kiinni. Joskus on hauska valoista jättää nuoriso taakse:))) Dieselillä. On muuten tosi hyvä kapine, mutta veroja reilu tonni vuodessa pelkissä maksuissa. Polttoaineverot päälle.

Äänestä
  • ... todellisuudessa petkutettu äkäinen vanha setä

    Äänestä

Lapet, lapset. Ei valoista lähdöt ole kilparata. Jos kiihdytetään nopeasti, ei se tarkoita, että siinä kilpaillaan.

Äänestä

Kyllä tällaista tapahtuu. Silloin, kun kukaan ei ole näkemässä.

Dieselien ylivertaisuus on näet kovin ujoa. Useimmiten se tulee esiin vain verrattaessa vm -97 1,6 l (100 hv ja 150 Nm) bensakonetta uuteen 2,0 l turbodieseliin. Ylivertaisuus livahtaa piiloon heti, jos dieselistä otetaan ahdin pois tai bensakoneeseen lisätään sellainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turbomies_TT kirjoitti:

No tälläistä ei ole vielä tapahtunut. Mahtaa se johtua siitä dielelmaisesta väännöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu