Mediamme on kykenemätön uutisoimaan islamilaisittain motivoidusta väkivallasta journalistisesti korrektiin ja objektiiviseen tyyliin. Islamilaisen vandalismin, murhien ja mellakoinnin syy-yhteyksien kartoittamisen sijasta mediamme keskittyy
islam-kriittikkojen demonisointiin ja islamofiiliseen myötäkauhisteluun.
Tästä johtuen FDL julkaisee tulevien päiven aikana ranskalaisen Charlie Hebdo -lehden julkaisemat poliittiseen satiiriin pohjautuvat islam-pilakuvat suomeksi.
http://finnishdefenceleague.wordpress.com/
islam-kriittikkojen demonisointiin ja islamofiiliseen myötäkauhisteluun.
Tästä johtuen FDL julkaisee tulevien päiven aikana ranskalaisen Charlie Hebdo -lehden julkaisemat poliittiseen satiiriin pohjautuvat islam-pilakuvat suomeksi.
http://finnishdefenceleague.wordpress.com/
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko typerien pilakuvien levittämisessä järkeä?
Tottakai, ne ovat osoitus länsimaisista arvoista, sananvapaudesta ja oikeudesta kritisoida fasismia.
Nämä kuvat myös aiheuttavat loukkaantumista ääritahoissa ja ne nousevat julkiseen tietoisuuteen jotta heitä on viranomaisten helpompi seurata, myös islamofiiliset myötäkauhistelijat näyttävät oikean karvansa ja ovat helpommin tuomittavissa rikoksistaan.
"Tästä johtuen FDL julkaisee tulevien päiven aikana ranskalaisen Charlie Hebdo -lehden julkaisemat poliittiseen satiiriin pohjautuvat islam-pilakuvat suomeksi."
Noita pilakuvia muuten näytettiin ihan YLE:n puoli yhdeksän uutisisssa pitkän jutun yhteydessä jossa myös kerrottiin laajasti tuosta lehdestä ja julkaistuista piirroksista. Joten ei tuosta nyt ihan ole kokonaan vaiettu. Sen näki ehkä vain pari miljoonaa suomalaista...
näki mutta eivät nähneet suomennettuina
Siinä jutussa selitettiin suomeksi mitä pilakuvissa sanotaan...
Eli ei se YLE tai muu media nyt aina niin kauheasti kaikkea pimitä vaikka moni haluaa niin uskoa ja sitten julkaista hienona sananvapauden tekona "uusia" tietoja.