http://www.nettivene.com/moottorivene/terasvene/486446
36 000e
http://www.nettivene.com/moottorivene/muu-merkki/486426
70 000e
Mikäs näissä nyt noin isoa eroa tekee, lähtöhinta vai aikoinaan?
Kahden teräsveneen hintaero aika iso
8
334
Vastaukset
- Teräsveneenkinrakent
Päällisin puolin molemmat näyttivät hyviltä valokuvissa, mutta se ei ole koko totuus. Toinen voi olla metallityön osalta rakennettu "urakalla" ja jätetty esim. ennen pintakäsittelyä hiekkapuhaltamatta sisäpuolelta. Mutta kumpi? Se ei ole näkyvissä, mutta jos pääsee jostakin kurkkaamaan sisustuksen alle vaikka näillä pienillä kameroilla, joissa on kamera joustavan tangon päässä ja kuvaruutu, kunnon pohjatyö erottuu ruosteettomuutena jo näillä vuosilla. Toinen näyttää hollantilaiselta, niiden kylkiin on laitettu rutosti pakkelia, että ollaan saatu kyljet sileiksi. Työtunteja saattaa olla enemmän.
- uyiiy8
Tuosta jälkimmäisestä pyydetään mielestäni hiukka paljon. Liikaa. Ero taitaa olla rakkaus veneeseen. Vilkaiskaa mitä tuolla 70 teur saa! Vaikka teräsveneistä.
Esim tää on paljon parempi :
http://www.nettivene.com/moottorivene/terasvene/481665.
Niinhän se menee että pyytää saa, hullu maksaa....- venemies
Nyt vaikuttaa siltä, että lobbaatte omia veneitänne.
Pitkähintaisia taitaa olla tosiasiassa kaikki, mutta ne on vain pyyntihintoja. Hahaa, muistan tuon veneen nähneeni joskus vuosituhannen vaihteessa. Oli silloin juuri vaihtanut omistajaa, Valmis mutta keskeneräinen. Nythän tuo alkaa näyttään jo huviveneeltä. Muistampa hinnankin, millä se oli vaihtanut omistajaa silloin, mutta ei puututa siihen sen enempää.
Noiden kahden muun erona äkkiseltään vaikuttaisi, että toinen on omavalmiste toinen on tehty veistämöllä.
- skäriboo
Nettiveneessä sattuu vain olemaan niin, että myyntiaika mitataan noissa niin päin wittua hinnoiteluissa kiuluissa useissa vuosissa. Yksikin yksilö ollut kohta 5 vuotta myynnissä, kkun ihmiset ei omaa käsityskykyä, millä tajuaisi, että hullut vuodet oli ja meni 6 vuotta sitten. Pahimmassa tapauksessa voi äkkiä huomata maksaneensa useita kymmeniä tuhansia pikafiksatusta paaskasta, minkä runko on heikommassa kunnossa, kuin pentti perusjuntin 40 vuotta pihalla lojunut farmisäiliö.
Sitten kun tämmöselle myyjälle yrittää kylmän rauhallisesti selostaa, että vene kiinnostaa, mutta hinnassa, sekä laadussa on valovuoden verran hajurakoa, niin tämä raasu lausuu sen legendaarisen "kyllä tälle vielä se tosiostaja löytyy" No tulevaisuushan on aina toivoa täynnä ja taas kaupataan kiulua muutaman vuoden, vaikka hampaat irvessä :D - busterimies
Niin, nettiveneessä kun ilmoitukset on ilmaisia, sinne voi laittaa ikäänkuin passiiviseen myyntiin, pikkusen pitkällä hinnalla.
Totuus on se, että tavaraa on maailmassa liikaa, ja veneet usein omistajilleen enemmän tai vähemmän taakkoja. Moni ajattelee tosiasiassa, että vuokra veneellä hoituisi halvemmalla nekin ison veneen tarpeet mitä on.
Sitten vaan varuiks joku busteri tai silveri rantaan, jolla mennään niinä päivinä kun on 20 - halvalla menee
Oliko pakko ostaa!?!?
- .........
70 000€. Myyminen on mukavaa, mutta ei ole tarkoituskaan saada kaupaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061