erossa oleminen

Miten koette ne hetket kun olette erossa rakkaastanne? Onko teillä jatkuva ikävä vai ei ollenkaan vai ahdistaako?
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tapaamme miesystäväni kanssa yleensä vain viikonloppuisin. Ikävän tunne vaihtelee.... välillä on ihan kauhee ikävä, mutta se auttaa, jos on paljon tekemistä ja muuta ajateltavaa viikolla.
Mutta kun nähdään erossaolon jälkeen, tuntuu se aina yhtä ihanalta :)

Äänestä

Huonosti menee, jos on jatkuva ikävä. Satunnainen ikäväntunne on vain positiivista, mutta kyllä elämässä pitää olla muutakin kuin kumppani/parisuhde.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksin kotona kirjoitti:

Miten koette ne hetket kun olette erossa rakkaastanne? Onko teillä jatkuva ikävä vai ei ollenkaan vai ahdistaako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu