Ajattelin ottaa pienen irtioton elämästäni ensi keväänä. Otan pari kuukautta palkatonta lomaa töistä ja muutan Fuengirolaan. Siis ihan vain pariksi kuukaudeksi.
Haluaisin tienata sen parin kuukauden aikana edes jotain. Onko nuo puhelinfirmat niin perseestä kuin sanotaan? Haluaisin elää normaalia arkea, käydä töissä jne. Mun ei tarvitsisi tienata kaikkea tarvittavaa rahaa siellä. Eli säästäisin parin kk matkaa varten noin 2000 e, eli rahat majoitukseen ja paluuseen olisi "takataskussa". Käyttörahani haluaisin tienata.
Onko siellä mahdollista päästä esim. Johonkin kuppilaan töihin? Ja miten varmaa on, että jotain..siis edes jotain (laillista) työtä löytyisi?
Lomalle/töihin Espanjaan
Kyllästynyt123
3
573
Vastaukset 3
- huhuhhuhuhuhuu
Puhelinmyyntifirmat on syvältä. Ei siellä ole töitä edes paikallisille tarjolla, muumeille vielä vähemmän.
- Hoitola A
Töitä tarjolla, ota yhteys [email protected], kerron tarkemmin.
- ansku31
Kun osaa espanjaa edes vähän paremmat mahdollisuudet saada työtä.
Itse sunnittelen Madridia tai Barcelonaa... tai miksei aurinkorannallekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 107730
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19660Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 68499
- 63491