Joskus monta vuotta sitten jollain risteilyllä oli sutinaa työkaverini kanssa. Kaveri on varattu ja tehnyt jo lapsiakin. Olin toki aiemmin ihastunutkin, mutta yritän nykyisin kunnioittaa hänen perhe- elämää. Mutta tämä kaveri laittelee koko ajan mitä ala-arvoisempia seksiviestejä säännöllisin väliajoin. Arvioi numeroin taitoja ja kroppaa la luonnetta kuin esinettä ja välillä sanoo pitävänsä minusta.Kertoilee viesteissään seksielämästään oman naisensa kanssa ja välillä asioita mitä minun kanssani pitäisi tehdä.Pyynnöistä huolimatta jatkaa vaan. Olen uhannut jo näyttää viestit pomolle ja hänen vaimolleen jos ne ei lopu. Loppuu hetkeksi vain alkaakseen taas. En haluaisi toisen työpaikkaansa menettää koska en tiedä miten hän sen kostaisi ja varmasti kostaisi koska ei näe tekevänsä mitään väärää. Kysyin, että miksi petät vaimoasi niin vastaus oli niinkin syvällinen, että 49% miehistä pettää.
Enää en jaksaisi ala-arvoisia viestejä... kuinka kauan pitää tästä yhdestä hairahduksesta oikein maksaa.
jos joku kommentoi niin voisko sitten sellaisella asialinjalla..
Enää en jaksaisi ala-arvoisia viestejä... kuinka kauan pitää tästä yhdestä hairahduksesta oikein maksaa.
jos joku kommentoi niin voisko sitten sellaisella asialinjalla..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Soita sille vaimolle ensin ja katso, miten tehoaa. Mieti jatkotoimet sitten. Ihan selvää on, että mies on jollainlailla sairas.
vaihda puh nroa ja laita se salaiseksi, äläkä jaa sitä kaikenmaailman ääliöille
Mies on sairas.
Et enää *ikinä* vastaa, puhu, katso sitä ihmistä, sen viestejä, mitään. Et vastaa viesteihin, että "lopeta, en halua viestejäsi" tai mitään. 100% hiljaisuus. Älä lue viestejä, poista ne. Älä katso sitä. Jos pitää työasiaa selvittää, niin et katso sitä silmiin kun puhut. Kohtele kuin ilmaa. Niin kauan kuin mies saa sulta jonkin vastauksen, reaktion, hän pitää sua otteessaan ja jatkaa.
Tehoaa kohta puoliin. Jos ei, niin sano kasvotusten, että yksikin viesti vielä ja nalkitat sen selksuaalisesta häirinnästä. Yksi. Ja sit kanssa teet sen ja varmistat, että sulla on riittävästi todistusaineistoa eli tekstareita.