Miksi poliisin piti idioottimaisudessaan kertoa, kuinka he pääsivät kaapatun lapsen jäljille. Seuraava kaappaaja tarkistaa varmasti, että puhelinta ei vaatteiden seasta löydy. Miksi poliisi mokaa näin pahasti?? Seuraava mahdollisesti kuoleva kaapattu lapsi voi olla poliisin syytä.
Lapsen kaappaus ja poliisin paha munaus
Idiootit poliisit
29191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ruotsin poliisi on yhtä huono Palme tutkijoineen.
Kyllä aloittaja kääntää mahdollisten tulevien tekijöiden huomion tähän seikkaan, onko aloitus peräti koulutusvideo? Kukahan tässä on idiootti?
Jos aloittaja olisi tervejärkinen, niin olisi hän sekä kirjoittanut palautetta asiasta poliisille, ja myös soittanut, että varmistaa asian perille menemisen siellä. Eikä lisännyt asian saamaa huomiota mahdollisten... täyttäkää itse sopivat sanat perään, kiitos
mallia tv-sarjastako?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012092716127647_uu.shtml
Kun rikkaiden lapset sirutetaan niin eipä siinä vaatteiden tarkistus auta.
kuollut kuin sirutettu.
Hienoa, sirusta saa 1000 euroa pimeillä markkinoilla, kyllä ne sirut kaivetaan esille, ja voivat olla jopa kidnappauksen ja murhan päämotiivi.
Entäs jos scannaa kropan ja poistaa sirun, ei hyvä.
Skannauspaikka näkyy satelliittiin ja se jo riittääkin.
Scannauspaikalta saattaa löytyä pelkkä ulos kaivettu siru.
Niin, sieltä tiesulkujen sisältä...
Miten niin, Tampereen seudullakin on paikkoja joista lähin poliisi on tunnin matkan päässä
Se on aina sama juttu. Poliisi vuotaa ja media retostelee. Se on rikollisille kuin oppikirja tämä uutisointi.
Samaten yksityiskohtiin menevä uutisointi ammuskelu ja muissa väkivaltarikoksissa antaa toimintamallin kilahtaneelle tyypille joka pohdiskelee purkautumiskeinojaan.
Kouluammuskelutkin on kopioitu alunperin jenkeistä ja sitten syrjäytynyt pikku psykopaatti hoksaa että hei toi on mun juttu.
Matalampaa profiilia kiitos niin ei tule näitä "copy catteja"
paikannus yleisesti tiedossa ja hyvä niin, että ihmiset osaisivat käytää sitä hyväkseen. Hyvin tämän hoitivat, mutta suuri ansio kuuluu tytölle itselleen. Eipä kyllä ollut ammattilainen sieppaajakaan.
Mulla kyllä särähti tuo MLL:n uutisointi, että muille lapsille pitää korostaa kaapatun tytön neuvokkuutta ??
Entäs kun siitä aiheutuu vain yhä suurempi paine että onnistuisko itse vastaavassa tilanteessa ja entä jos ei kännykkä käsillä jne... ihan turhia paineita kenelle tahansa, että noin pitää toimia. Jopa aikuiselle paineita ja ahdistusta että minunkin pitäs osata tehdä samaa. Mutta jokainen tilanne on eri ja outo, ei voi verrata eikä onnistu samalla sabluunalla.
http://www.hs.fi/kotimaa/MLL Lapselle kannattaa korostaa siepatun tytön neuvokkuutta/a1305601920909
Se Bilderbergiläinen mikrosiru lasten olkapääkudokseen asennettuna, sellainen on jatkossa ainoa keino jolla tällaisia kaappauksia pystytään estämään.
Ilman mikrosirua olevia ei poliisi edes vaivaudu jatkossa etsimäänkään. Olisivat ajoissa ottaneet itselleen ja mukuloilleen oman turvallisen mikroistutteen, niin nyt olisi helppoa poliisin etsiä.
Tieto on helposti vuotavaa laatua, ei sen leviämistä voi estää millään. Elokuvista oppii mm. sen miten voi poistaa DNA-jälkiä valkaisuaineella tai miten ihminen tapetaan yhdellä jääpiikin pistolla niskanikamien väliin.
Elokuva opettaa myös miten ihminen tapetaan paljain käsin katkaisemalla niska ja sen että puhdistusaineista voi rakentaa improvisoituja räjähteitä.
"miten ihminen tapetaan yhdellä jääpiikin pistolla niskanikamien väliin. "
Tuotakin pitäisi jotenkin harjoitella kunnolla. Muuten ei opi tekemään tätäkään asiaa täysin oikealla tavalla.
Tanskassa on kuulemma sellaisia joihin asiaa voisi harjoitella, helpottaisit niiden poliisien työtä jotka ovat estyneet virantoimituksissaan koska pelkäävät hitosti perheensä tulevan murhatuksi jos tekee niinkuin laki määrää, eli ottaa rikolliset muslimit kiinni:
http://writingtw.blogspot.fi/2012/03/muslim-gangs-terrorize-denmark.html
FALSE-FLAG isku jolla poliisit levittää vain pelkoa,inhoa ja kauhua...
Oikea rikkollisuus on loppunut,jos sitä on ikinä ollutkaan..
Rikkollisuus maksaa poliisin palkan,joten jotain oli tehtävä!
Ei mitään mikrosiruja, mutta voisiko joku kehitellä rannekkeita, nilkkarenkaita, rintanappeja ym., jotka ovat aina mukana ja joista voi hätähälyttää ainakin vanhemmille nappia painamalla (laite voisi myös nauhoittaa kuvaa ja ääntä) ja jotka toimisivat myös luotettavina paikantimina? Joku älykkö saisi keksiä jotain toimivaa.
Olipas tämäkin tyyppi koettu ikätovereiden puolelta uhkaavaksi. Kuitenkin uskalsi hyökätä vain pienen tytön kimppuun. Pianpa saa haastaa riitaa samankokoisille, jos kerran on niin kova poika eikä ole vain olevinaan.
Tai sitten vaan oikeudenmukaisempi ja inhimillisempi yhteiskunta jossa jokaisella ihmisella on mahdollisuus säädylliseen toimeentuloon ja sosiaaliseen osallistumiseen.
vanhuksille tarkoitettuja hätärannekkeita. Pitäisi vaan nimetä tai mainostaa lapsirannekkeina.
Lapset eivät saa liikkua yksin, ennen kuin ovat 18-vuotta.
´niinkö
Kuka ottaa vastuun tästä vakavasta virheestä?
Koska poliisi onnistuu?
Koska löytyy taidokas ja rehellinen poliisi?