NUORTEN KAUKOSUHDE! mitä mieltä?

younglover

Elikkäs oon 16v ja poikaystäväni samanikäinen. Välimatkaa on vajaa 400km. Ollaan nyt tunnettu/seurusteltu vasta vähän yli 2kk ja ollaan nähty ensitapaamisen jälkeen vasta 3 kertaa :/ Yleensä yritetään nähdä 2-3vk välein, mutta nyt on oltu 3 vk erossa ja vielä 2 pitäis odottaa.. rankkaa on! :( Varsinkin silloin kun juttelee kullan kanssa niin haluaisi vaan olla sen lähellä ja kun ei voi nii itkuhan siinä usein tulee.. mutta päivittäin jutellaan puhelimen ja netin välityksellä. Rahaahan tähän menee, mutta kyllä aina jostain löytyy junamatkan ja puhelinlaskun verran!
Olen todella rakastunut ja kyllä sen muutaman viikon jaksaa odottaa rakkaan näkemistä. Kun saa nukahtaa oman kullan kainaloon niin olen kyllä maailman onnellisin tyttö:)

6

1343

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kestäisköhän nyt?

      Mulla on ehkä pian tulossa ihan sama tilanne ): Siis mulla on juttua yhen pojan kanssa(oon 16 ja poika vajaa vuoden nuorempi)ja meillä on aikasemminkin ollut juttua(joskus 13v) , mutta erottiin juuri tuon välimatkan takia. Välimatkaa on siis n.300km. En tiedä onnistuisiko juttu nyt kun ollaan vanhempia... Äiti tosin inhoaa kyseistä poikaa tiettyjen asioiden vuoksi eli yökyläilykään tuskin olisi mahdollista. Ystäväni asuu kuitenkin samassa kaupungissa pojan kanssa, joten periaatteessa voisin yöpyä heillä. Ei vaan kehtaisi joka toinen viikonloppu pyytää saada tulla yöksi:D Tosi hankala juttu, mutta rakastan poikaa vieläkin!

    • ellu91

      Voin kokemuksesta sanoa, että helppoa ei tule olemaan varsinkin kun olette noin nuoria vielä. Mutta jos todella välittää kaikki on mahdollista. Itse olin 17-vuotias, kun pari vuotta vanhempi poikaystäväni lähti vuodeksi rauhanturvaajaksi. Vuosi erossa oli helvettiä, mutta siitä selvittiin ja ollaan oltu nyt viitisen vuotta yhdessä. Ymmärrän tosin myös äitisi mielipiteen täysin, mutta itseppä tiedät mitä teet.

    • sesedr

      Mä oon 16v ja poikakaveri 17v. Välimatkaa vähä alle 400km ja nähää vaa lomilla. :D Molemmilla siis koulu painaa päälle ja ei raha tai aikakaa kaikkee riitä. Alettii seurustelee jo ennenkö oltiin nähty, ja puoli vuotta siitä ni tavattii ekan kerran :)
      Eli mun näkökantilta katottuna näätte aika usein, mut tietty kaikki reagoi asioihin eri tavalla :D

    • younglover

      kiitti kaikille kommenteista! voiei tää on nii kauheeta.. :( ollaa nyt oltu kk eros ja viikos pitäs vielä jaksaa.. puhuttiin just n. 2h puhelimes ja oli kyllä niiiiin ihana puhelu ja nyt oon ku pilves! :D mut en vaa vieläkää tiiä miten yllätän kullan viikon päästä kun nähää? ehdottakaas jotain! :)

    • nih24

      välimatkaa mieheeni 7777km. nähdään kerran tai kaksi vuodessa

    • Ommanipadmehum..

      Mulla oli saman ikäisenä kaukosuhde länsi-afrikkalaiseen muutamaa vuotta mua vanhempaan poikaan. Nähtiin päivittäin mesessä , soiteltiin, lähetettiin kirjeitä yms. Nyt vajaa 10 myöhemmin asutaan yhdessä täällä Suomessa yhteisen lapsemme kanssa. Kaukosuhteessa oltiin yhteensä n.3-4 vuotta joiden aikana kävin 2 kertaa hänen luona (yksin) kesälomalla.

      Tsemppiä teille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      1784
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      820
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      688
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      41
      656
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      42
      611
    6. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      596
    7. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      584
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      526
    10. 42
      489
    Aihe