Saisinko -5kg 1 viikossa paastoamalla?

laihduttaja

Juon joka aamu kuppi kahvia sokerin ja maidon kanssa. Käyn joka päivä 5 km kävelyllä jossa palaa kaloreita n.300kcal enkä syö ollenkaan mitään. Pituuteni on 170cm ja paino 73kg. oisiko mahdollista että painoni olisi viikon kuluttua 67-68 kilon välillä?

5

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gssfsd

      ehkä just ja just

    • vasta kokeillu

      Juu. Onnistuu. Mutta kun aloitat jälleen normaalin syömisen, painosi kohoaa nopeasti noin 71 kilon lukemaan...

      • ex ano- nyk terve

        Paaston jälkeenhän kuuluu syödä oikein eikä palata entiseen... Ei se takaisin tule jos tietää mitä tehdä. On se kumma, että olen laihtunut paastojen jälkeen aina vielä kilon lisää pysymällä TRVEELLISESSÄ ruokavlaiossa ja sitten pitnyt painoa samana 2kk tällä tavoin tippunut 10kg ja vielä viisi jäljellä ja tiedän miten ylläpidän ihannepainon tulevaisuudessa. :) EI TÄYTEKAKKUJA JA ALKOHOLIA!!
        Hölmöt ne ihmiset jotka ei ymmärrä, että kyllä se anorektikkokin lihoo vaarallisen ylipainoiseksi jos sille syötetään väärää ruokaa ja liikaa. Ei sitä ikuisesti laihana pysy vaikka mikä olisi jos syö hamppareita!!!


    • RRRoobeert

      Nyt on kyllä väärät keinot käytössä. 5km lenkki, 5km/h, et kuluta 300kcal. Tai ehkä just ja just, mutta jos ei juokseminen maistu, niin ehdotan crosstraineria. Kunnon salilla saat katsella vielä tv:tä tai kuunnella musiikkia samalla ja kaloreita palaa reilu 300 puolessa tunnissa! Mulla on sellanen himassa ja sitten käyn vielä kuntoklubilla. Puolituntia kaksi kertaa päivässä: -600kcal. Sitten pidät vielä 1000kcal kalorivajetta yllä. Siihen vielä sähly ja koristreenit, niin kyllä voisi 5kg lähteä, tosin ei sinun kokoisellasi ihmisellä.. Miten minä hoidan tämän, lue blogistani poikapudottaa.blogspot.com.

    • Tyhjää uhoa

      Höh?

      Kahvi, maito ja sokeri eivät kuulu ollenkaan paastoon.

      Ei ole mahdollista että painosi putoaa viisi kiloa siksi koska

      a) et pysty olemaan syömättä mitään ja vaikka pystyisitkin, niin se on epäterveellistä ja terveytesi kärsii.!

      b) todennäköisesti olet jo nyt lopettanut "paastosi".
      Jos olisit vielä "paastolla", niin olisit kirjoittanut siitä jo monta kertaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe