Ei ole mitenkään tavaton mielipide, että etsitään sitä naapurin tyttö -lookkia mieluummin kuin sitä viimeisen päälle seksikästä povipommia. Allekirjoitan tuon ja viivaan vielä alle, mutta voisin viedä sen vieläkin pitemmälle.
Meikatulle ja huolitellulle ulkonäölle on aikansa ja paikkansa, mutta arkipäivän seksikkyys voisi löytyä ihan jostain muualta. En tarkoita, että olisi millään muotoa epähygieeninen koska se nyt on vaan kuvottavaa. Mun mielestä kuitenkin suihkunraikkaana, meikittä, löysässä hupparissa ja tukka ponnarilla sen kummemmin laittamatta olis aika hyvä yhdistelmä. Voisiko rento olla uusi seksikäs?
Pitääkö aina käyttää kotonakin aikaa laittautumiseen ja täytyykö välttämättä käyttää niitä ihonmyötäisiä pienen pieniä farkkuja, jotka jättävät hiertojälkiä ja eivät voi olla mukavat. Häh?
Meikatulle ja huolitellulle ulkonäölle on aikansa ja paikkansa, mutta arkipäivän seksikkyys voisi löytyä ihan jostain muualta. En tarkoita, että olisi millään muotoa epähygieeninen koska se nyt on vaan kuvottavaa. Mun mielestä kuitenkin suihkunraikkaana, meikittä, löysässä hupparissa ja tukka ponnarilla sen kummemmin laittamatta olis aika hyvä yhdistelmä. Voisiko rento olla uusi seksikäs?
Pitääkö aina käyttää kotonakin aikaa laittautumiseen ja täytyykö välttämättä käyttää niitä ihonmyötäisiä pienen pieniä farkkuja, jotka jättävät hiertojälkiä ja eivät voi olla mukavat. Häh?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Asia selvä, että kunhan nainen herättää miehessä seksihaluja, niin se kelpaa - varsinkin meikittömänä.
Arkipäivän seksikkyys ja voisiko rento olla uusi seksikäs...
No, siitä puhe mistä puute.
Nainenkin on yleensä paljon muutakin kuin vain seksikäs olento jonka tehtävänä on miellyttää ja kiihottaa miehiä.
Laajenna jo asenteitasi, niin kohtaat ihmisetkin ihmisinä eikä vain seksiobjekteina.
Ota se tikku pois perseestäs niin elämä muuttuu paljon mukavemmaksi.
Ei se seksikkyys ole sana mitä tarvitsee niin kauheasti pelätä. Eikä se sanottuna jokaisessa asiayhteydessä tarkoita, että mies välittömästi ajattelee panemista. Lue tuo aloitusviesti uudestaan ja vaihda vaikka "seksikkyys" mielessäs "kauniiseen".
Kauheita vihapuheita heti, kun ajattelin sanoa muutaman kauniin ja vilpittömän sanan naisista. Mun ajattelu on kyllä ihan tarpeeksi laajaa, mutta älä ite peilaa menneisyyden huonoja kokemuksia jokaiseen.
"meikittä, löysässä hupparissa ja tukka ponnarilla sen kummemmin laittamatta olis aika hyvä yhdistelmä. "
-Kiitos ei. Tollasesta tulee ainakin mulle mieleen, että naista ei voisi vähempää kiinnostaa miltä näyttää. Takuuvarma turn-off ainakin meikäläiselle. Joku ylisuuri/löysä huppari ei muutenkaan ole mikään asu jossa heilutaan kaupungilla ihmisten ilmoilla. Tulee mieleen joku narkki/liiman imppaaja, joka koittaa piiloutua muilta.
Rento ei meikäläisen sanavarastossa ole yhtä kuin telttaan pukeutuminen. Ja meikata voi kevyesti ja luonnollisesti. Ei tarvitse mitään kabuki meikkiä pistää.
Tärkeintä on se, että nainen on sujut pukeutumisensa ja ulkonäkönsä kanssa. Hyvä itsevarmuus ja ryhti (mitä yhä harvemmin ja harvemmin nykyään näkee) näkyy ja antaa positiivisen kuvan ihmisestä.
Mielestäni nainen ei saa huolehtia ulkonäöstään liikaa. Pitää olla kaunis ja hyvännäköinen, mutta näyttää siltä, ettei ole nähnyt tippaakaan vaivaa sen eteen. Meikäläisen kiinnostuksen tappaa aika nopsaa nainen, joka viettää liikaa aikaa peilin edessä harjojen ja väripensseleiden kanssa.
En innostu yhtään, jos näyttää että taputat naista selkään, niin toisen naama tippuu. LIika meikki on lähinnä sotamaalaus minusta. Jos joku siinä viihtyy, niin hällä olkoon siihen oikeus. Itse arvostan enempi luontaista ja sisäistä kauneutta. Asiaanhan vaikuttaa koko naisen olemus ja kokonaisuus.
Mielestäni nainen on kauneimmillaan silloin kun nauraa ja on iloinen. Silloin ei tarvii välttämättä mitään meikkiä, mutta minussa herättää vähän kummastusta ettei nainen koskaan meikkaa, edes juhlia varten. Sopiva, kasvoihin sopiva meikki on tietenkin ihan ok, kunhan nyt tälläytymiseen ei mene kuitenkaan mitään tyyliin 1-2 tuntia päivässä.