hei haluaisin nyt teidän muiden mielipidettä tähän asiaan. mieheni asuu ulkomailla ja näämme kerran kuukaudessa. hän on oikea nappisilmä nallekarhu mutta ei tykkää puhua kanssani "söpöjä" itselleni olisi tärkeää että saisin aoäina sano jotai kivaa mutta mieheni vastaa hiemasn kylmästi selitys on tälläinen "en halua söpöillä tai ajatella sinua liikaa koska ikäväni vain pahenisi " onko tänä järkevä syy teidän mielestänne?
söpöstelyt hukkuvat välimatkaan
3
330
Vastaukset
- ..,,
Ei kuulosta hyvältä syyltä. Hän tavallaan torjuu sinua sanomalla noin. Mielestäni hyvässä suhteessa pitää voida vapaasti tehdä erilaisia asioita, osoittaa tunteitaan jne. Minulla oli miesystävä, joka rajoitti ilmaisuani ja mukauduin siihen, mutta en voinut hyvin.
- Out of sight
"...en halua ajatella sinua liikaa" Siis poissa silmistä, poissa mielestä? Hän ei halua sitä tunnetta minkä toisen ikävöiminen tuo. Eikö ikävöiminen ole normaalia silloin jos on rakastunut?
- näkemyskysymykseen
No riippuu miten pitkään olette olleet yhdessä... Koska itse ainakin vaadin seurustelua tovin ja toisen syvällisempää tuntemista ennen kuin söpöily jutut tuli luontevaksi.
Suhteen alussa vain mieheni kutsui minu hellittelynimillä jne. sillä se ei itselleni tuntunut luontevalta mutta nyt olemme seurusteleen jo tovin (kohta vuoden ehkä) Niin söpöilyt tulee luontevasti suoraan sydämmestä eikä tunnu yhteen epäaidoilta ja imeliltä.
Itsekin olen "kaukosuhteessa" vaikka välimatkaa onkin vain 100km ja tapaamme useammin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459