Irtisanoin tänään itseni. Meidän työpaikalla on kaksi erillistä rakennusta, ns. 1- ja 2-talot. Melko pian (20 min) ilmoitukseni jälkeen pomoni oli mennyt tähän kakkos-taloon ja ilmoittanut siellä paikalla oleville työntekijöille että "X sitten lähtee, irtisano just ittensä." Saako tuollaisia asioita noin vaan ilmoitella työtovereille? Periaatteessa se ei minua haittaa, eihän lähtöni mikään salaisuus ole vaikken sitä etukäteen ollutkaan muille puhunut, mutta mietin vaan että saako noin tehdä?
Toimiko pomo väärin??
ihmettelijä -81
2
170
Vastaukset
- xfyj
No mitä sen olis pitänyt tehdä? Jättää kokonaan kertomatta, ja muut vaan huomaa jossain vaiheessa ettei "Penaa" enää näy töissä?
- hkhdipgjdi
Hahhaa,erittäin nokkelaa. ;) Ehkä ei pitäis yllättyä että täällä saa heti jotain näsäviisaita kommentteja lukea..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017593
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075728- 835097
- 1394486
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113180- 542899
- 532802
- 612407
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102404Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562006