Luotatteko kakkoseen ettei käräytä?

Te, jotka tietoisesti haette rinnakkaissuhdetta, luotatteko siihen ettei teitä käräytetä tai ettette jää kiinni? Vai ajatteletteko niin, että vaikka puoliso saisikin tietää, ei hän halua eroa, tai hän ei välitä. Pidättekö itseänne niin ihanana puolisona, että sallitte itsellenne rinnakkaissuhteen?
4213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eipä taida olla uskon asia,eipä voi todellakaan tietää

Äänestä

Salarakkaani ei tiedä asuinpaikkaani. Miehestäni hän ei tiedä mitään, ei edes etunimeä. Kaikki viestintä hänen kanssaan on hoitunut joko työsähköpostista tai prepaid-numerosta. Hän tietää työnantajani, mutta ei tarkkaa työnkuvaani eikä työpaikkani tarkkaa sijaintia, ja vaikka hän sen selvittäisi, ei hän pääsisi rakennukseen sisälle.

Minulla puolestani on tiedossa hänen työhuoneensa, kotinsa, henk. koht. puhelinnumeronsa, vaimon koko nimi ja puhelinnumero, harrastuspaikkansa, käytännössä lähes kaikki hänestä.

Sanoisin, että hänellä ei ole mahdollisuuksia käräyttää minua. Kukaan muu meidän lisäksemme ei suhteesta tiedä, joten sekään ei tule kysymykseen.

Äänestä
  • Luulet olevasi aika ovela Bella B. Et kuitenkaan petä miestäsi täysin umpiossa. Vaikka et huomaakaan, jälkiä on olemassa ja ne voivat tulla silmillesi ja miehesi silmille milloin tahansa. Kannattaa asennoitua siihen, että avioero tulee vääjäämättä ajan myötä.

    Äänestä

  • Huh, mitä peliä. Tällainen varmaan sopii joillekin miehille. Naiset eivät tällaiseen suostuisi. Naiset eivät toisaalta myöskään käräytä miehiä kovinkaan usein. Se on kumma juttu. Itse ainakin käräyttäisin varatun miehen, vaikka seksi olisi jonkunlaista ollutkin. Eli siinä olisi kyllä kulli sohaissut termiittipesään ;))))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luottamustako kirjoitti:

Te, jotka tietoisesti haette rinnakkaissuhdetta, luotatteko siihen ettei teitä käräytetä tai ettette jää kiinni? Vai ajatteletteko niin, että vaikka puoliso saisikin tietää, ei hän halua eroa, tai hän ei välitä. Pidättekö itseänne niin ihanana puolisona, että sallitte itsellenne rinnakkaissuhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu