apua kaivataan

lällly

olemme poikaystäväni kanssa asuneet nyt muutaman kuukauden yhdessä ja arki on tullut vastaan. kävimme pitkän keskustelun siitä, kuinka elämästämme ja yhdessä olostamme on tullut aika tylsää ja yksitoikkoista. käymme yhdessä kaupassa, teemme ruokaa ja illat katsomme telkkaria... voisi kai sanoa, että tavallaan alkuhuuma on mennyt ohitse ja tarvitsemme sen huuman takaisin. edelleen rakastelemme lähes päivittäin ja toisiamme kehumme ja kosketamme, mutta jotakin potkua tähän suhteeseen tarvitaan.

rakastan häntä todella ja hän rakastaa minua, mutta ellemme keksi jotakin virikettä tms. voi olla ettei pelkkä rakkaus riitä. onko vinkkejä, joilla väljähtäneen ja jokseenkin tasaiseksi mössöksi menneeseen suhteeseen saisi lisäpotkua?

4

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • truulia

      Tehkää jotain muuta. Käykää ulkona. Rikkokaa ne rutiinit. Itse varmaan keksitte parhaat tavat rikkoa niitä. Laittakaa televisio kiinni, siinä on alku! Pelatkaa, lähtekää jonnekin. Ei se nyt niin vaikeaa ole. Koittakaa vaikka olla pari päivää erillään toisistanne ja tehkää omia juttuja. Kun ikävä tulee, niin varmasti on kivempaa taas.

    • TrulliPäästäinen

      Menkää lenkille yhdessä, alkakaa harrastamaan yhdessä, tehkää remppajuttuja yhdessä, aktivoitukaa.

    • Telkkari kirppikselle, se on passivoiva kapistus ja intohimon tappaja. Miksi vaivautua tekemään mitään kivaa, jos töllöstä tulee jotain siedettävää hömppää?

    • minnis

      Oletteko kumpikin unohtanut ne omat, henkilökohtaiset ystävänne? Jos seurustelee, ei tarvitse joka hetki nyhjätä yhdessä. Tiedän kokemuksesta, se on tylsääkin tylsempää. Kohta ei oo enää mitään keskusteltavaa, kun kaikki on jo toisen tiedossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1478
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      115
      1225
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1043
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      722
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe