Vuokratyöntekijän ylityölisä?

Jos teen vuokratyötä niin miten ylityölisät menevät? Tein lauantaina 11,5h töitä, eli kuuluuko tästä saada muuta kuin iltalisää?
1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tessin mukaan.

Ei merkitystä, teetkö vuokrafirman kautta, tai suoraan.

Vuokrafirma on työnantajasi, joten kysy sieltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijääää kirjoitti:

Jos teen vuokratyötä niin miten ylityölisät menevät? Tein lauantaina 11,5h töitä, eli kuuluuko tästä saada muuta kuin iltalisää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu