aviorikos..

Fgghk

Join eilen ja tein jotain hirveää,erehdyin vieraan miehen kanssa sänkyyn. Miten nyt,antaako Herra anteeksi,voinko päästä taivaaseen? Mitä nyt teen..?

6

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tehtyä ei saa tekmättömäksi,tunnustettava,sekä puolisolle että jumalalle.
      Voi tulla pitempikin keskustelu puolison kanssa,syylistynyt haureuteen.

      Mutta minä sanon teille: jokainen, joka hylkää vaimonsa muun syyn kuin haureuden tähden, ajaa hänet aviorikokseen. Ja aviorikoksen tekee myös se, joka nai miehensä hylkäämän naisen.Matt 5:32

    • OttoPetteri

      Miksi ihmeessä Sinunkin pitää sekoittaa elämääsi ja elämän tapahtumiin jotain uskontoa yms.?
      Jos et ole naimisissa tai muuten vakiparisuhteessa, et ole tehnyt yhtään mitään väärin!
      Jos olet parisuhteessa, on Sinun selvitettävä asia puolisosi kanssa, jos et halua sitä pitää salassa. Salassapito saattaa olla parasta.

      Jos sekoitat tähän jotain uskontoa tai lahkolaisuutta, niin muista, että lahkot ja kirkkokunnat eivät pidä rikoksena tai edes vääränä lapsenraiskausta, homostelua, insestiä tms. perverssiä toimintaa, joten älä turhaan murehdi siltä kantilta.

      • big diffrent

        Sama se mitä lahkot ja tai kirkot on asiasta mieltä, heillehän ei tarvitse tehdä tiliä kuoltuaan. !


    • :****:

      Unohda koko juttu. Älä ainakaan kerro puolisollesi, saisit vain lisää harmia.

    • NäinMeillä

      Kadu ja ota opiksesi, Ja sitten jatkat elämääsi.

    • Tomi

      Tunnusta synti sekä puolisollesi, että Herralle Jeesukselle. Jeesus antaa haureutesi anteeksi, kun sen tunnustat, pyydät anteeksiantoa ja tunnustat uskosi häneen. Kun Herra on jonkin synnin anteeksi antanut, hän pyyhkii sen totaalisesti pois. Jos taas et tunnusta hairahdustasi puolisollesi, se muistuttaa sinua tuon tuostakin ja myrkyttää sieluasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      11
      1268
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1190
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      379
      1133
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      93
      793
    5. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      740
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      12
      731
    7. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      371
      690
    8. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      34
      672
    9. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      670
    10. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      222
      661
    Aihe