ei taida suomalaisella naisella enää olla mahiksia

Mietiskelen tässä, että kannattaako suomalaisen naisen edes enää yrittää "parisuhdemarkkinoille". Jos näitä kirjoituksia täällä on uskominen, niin ei. Olen kyllä vähitellen tottunut ajatukseen, että elän yksin, vaikka surulliselta se tuntuu. Minulla ei ole miehelle tarjota isoja tissejä, ei kapeaa uumaa, ei leveitä lanteita, ei mustia kiiltäviä hiuksia eikä sitä valtavaa energisyyttä jota olen ymmärtänyt ulkomaalaisilla naisilla olevan. Jos treffipalsoja katsoo, niin eihän sinne enää kehtaisi omaa kuvaansa laittaa, kun treffipalstat ovat täynnä supermalleja. Nykyään kuljeksin vaan yksin. Katson poispäin tai näytän välinpitämättömältä, jos miehiä tulee vastaan.
10462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä meillä suomalaisilla miehillkään on tuohon sanomista :D Me ollaan tavallisia ihmisiä. Ei me pihkaniskatkaan voida vastata eksotiikkaan. Jos naisille isot puheet, tummanseksikäs olemus, liirumlaarumit ja sivistynyt machoilu ovat ainut turn on, niin antaa palaa.

Mut voiskohan ihmissuhteissa olla jotain muutakin, ees vähän?

Äänestä

Minusta on hienoa, että me suomalaisnaiset vapaudumme näistä kodissamme asuvista "hotelliasukkaista", kun ulkomaalaisnaiset köyhistä oloista haluavat tulla näitä palvelemaan hinnalla millä tahansa. He tekevät meille palveluksen, kun ottavat homman hoitaakseen - me voimme sen jälkeen viettää ihan rattoisaa sinkkuelämää vailla turhia huolia.

Äänestä
  • Mitä hienoa on sinkkuelämässä?? Minun mielestäni ei mitään.

    Äänestä

Hahhahhaa :) Ei minullakaan ole isoja tissejä mutta ihan nätti urheilullinen ja sopusuhtainen vartalo, lyhyet hiukset, itsenäinen ja itsepäinen luonne. Ja löytyy se mamu exäkin, mutta silti olen vallan hyvin kelvannut fiksuille suomalaisille miehille.

Ei kannata yhtenä ainoana totuutena ottaa näitä palstan kirjoituksia, mene ulos ja pidä silmäsi auki. Ihan tavallisia tallaajia näyttää suurin osa pariskunnista olevan.

Äänestä

No eipa naita kirjoituksia taalla kannata kovin vakavasti ottaa. Aika marginaalinen ryhma talla palstalla suurimpaan aaneen kailottaa. Lisaksi kirjoitukset, joiden paasisalto on esim. suomalaisen naisen haukkuminen tuntuvat kumpuavan kylla todella surullisen, turhautuneen ja yksinaisen ihmisen paakopasta, joten ei niillakaan ihan hyvin mene ;)

Äänestä

Höpsis. Ensinnäkin suurin osa ihmisistä on kaikkea muuta kuin mallin näköisiä. Toisekseen: kun ikää alkaa olla lähemmäs kolmekybää, suurin osa ihmisistä viimeistään oivaltaa, että ne kumppanin tärkeimmät ominaisuudet ovatkin henkisiä. Fiksummat tajuavat tämän jo paljon aikaisemmin, tyhmemmät myöhemmin, mutta hemmetin harva elää kovin vanhaksi tätä perusasiaa tajuamatta. Silloin täytyy olla jo niin tyhmä, että on jatkuvasti akuutissa vaarassa nielaista kielensä.

Äänestä
  • Minä luulen, että ne deittailusivustot, joilla on mallin näköisiä naisia, tekevät vain bisnestä. Naiset eivät oikeasti etsi miestä, vaan pitävät yllä miesten mielenkiintoa, jotta sivuston ylläpito saisi rahaa.Uskon, että naiset ovat palkattu siihen tehtävään. Jos olisin väärässä, niin kyllä kai niitä mallin näköisiä naisia olisi täälläkin Suomi-miehen käsipuolessa. Ei kuitenkaan ole.

    En ole nähnyt yhtäkään mallin näköistä ulkomaalaista naista suomalaisen miehen seurassa, vaan ihan tavallisen näköisiä. Sellaisilla deittailusivustoilla, kuin AsianDating ja Thailovelink, on aivan tavallisen näköisiä naisia. Tosin näitten sivujen mainoksissa on vain nuoria ja kauniita naisia, joiden kuvia on käsitelty PhotoShop-ohjelmalla, mutta itse sivujen sisältö ei ole muuta, kuin ihan tavallisen näköisiä naisia. Tämän palstan kirjoitukset edustavat erittäin pientä osaa Suomen kansasta. Erittäin pieni osa Suomen kansasta kirjoittelee täällä.Jos täällä joku vertailee ulkomaalaisia ja suomalaisia naisia, niin heidän kokemuksensa perustuvat vain yksittäisiin tapauksiin. Ne sitten täällä huutelevat, että kaikki suomalaiset naiset on sellaisia ja sellaisia ja kaikki ulkomaalaiset naiset pesee Suomi-naiset mennen tullen.

    Äänestä

Itselläni ainakaan ole ollut pahemmin vaikeuksia parisuhde elämässä vaikka ihan super suomailaisen näköne olenkin ja eksoottiset naiset onkin kauniimpia :)

Äänestä

kyntömies ei vakoa valkkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


:(( kirjoitti:

Mietiskelen tässä, että kannattaako suomalaisen naisen edes enää yrittää "parisuhdemarkkinoille". Jos näitä kirjoituksia täällä on uskominen, niin ei. Olen kyllä vähitellen tottunut ajatukseen, että elän yksin, vaikka surulliselta se tuntuu. Minulla ei ole miehelle tarjota isoja tissejä, ei kapeaa uumaa, ei leveitä lanteita, ei mustia kiiltäviä hiuksia eikä sitä valtavaa energisyyttä jota olen ymmärtänyt ulkomaalaisilla naisilla olevan. Jos treffipalsoja katsoo, niin eihän sinne enää kehtaisi omaa kuvaansa laittaa, kun treffipalstat ovat täynnä supermalleja. Nykyään kuljeksin vaan yksin. Katson poispäin tai näytän välinpitämättömältä, jos miehiä tulee vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu