Alussa oli rakkaus ja hellä syli... mutta niin se kipinä sitten hiipui, mutta silti jaksoin vaan rakastaa ja odottaa parempaa! Välillä se aurinkokin paistoi, mutta en jaksanut enää... oli pakko laittaa minun kokonaan poikki.
Sattuu! Sattuu! Sattuu todella paljon! Niin paljon hänestä välitin, niin paljon häneltä odotin. Hän oli koko elämäni... nyt minulla ei enää ole elämää!
se on sitten ohi...
4
1834
Vastaukset
- Sydän särjettynä
Olen todella pahoillani! :o( Erosin itsekin muutama päivä sitten, ja tuska on niin suuri, että se murskaa minut alleen! Meillä mies lähti, ja minä olisin halunnut vielä yrittää. Mutta siihenhän tarvitaan molempien tahtoa.
Tuntuu, että elämää ei enää ole. Itse ajattelin huomenna mennä käymään työterveydessä hakemaan apua. Jos saisi jostain sen verran eväitä, että jaksaisi aina seuraavaan päivään ja että jaksaisi hoitaa myös lapsen ja muun arjen pyörityksen. Ehkä vielä jaksan huolehtia itsestänikin.
Huomenna pitäisi mennä töihinkin, mutta en tiedä kykenenkö. En kuitenkaan haluaisi, että minun työni kaatuvat sitten muiden niskaan, koska näin loma-aikaan on paljon töitä, kun tuuraillaan muita.
Ei auta kuin mennä eteenpäin päivä kerrallaan, ja joku aamu voimme ehkä herätä huomaten, että elämää tuntuu sittenkin vielä olevan! - jätkä
Mitä helvettiä säkin teeskentelet? Eivät tytöt voi kenestäkään muusta välittää kuin itsestään, tytöt ovat tunteettomia ja kylmiä hirviöitä!
- Sofia
En voi muuta sanoa Angelica ku et sama täällä...Eilen myöhäällä heitin poikaystävän pihalle, vein sen kamat ja sanoin morjens. Hän oli elämäni mies jonka yli en varmaan ikinä pääse. Muut miehet ei kiinnosta mitenkään. Hän oli SE. Mutta jos hän ei voinut tehdä minua onnelliseksi, pakko on luovuttaa. Ei toista voi pakottaa.
Nyyh...En tiedä miten edes voin istua työpöytäni äärellä..Oksettaa, itkettää..
Mutta syystä me ihmiset erotaan, tuli mitä tulikaan sen jälkeen...Ja joskus rakkaus ei vaan ole tarpeeksi. Tsemppiä meille surullisille. - Sofia
Otetaan päivä kerralla, tunti kerralla, ei tehdä mitään rasittavaa mielelle. Joka kerta ku tulee hellä hetki muistetaan MIKSI NÄIN KÄVI...Hissun kissun edetään elämässämme. Jos rupeamme ajattelemaan ja asennoitumaan et paluuta yhteen ei tule (vaikka salaa toivomme toisin), niin jos ei sit tulekaan, emme ylläty negatiivisesti ja näin palaamme toipumis prosessin alkuun.
Emme käy paikoissa joissa muistoja on eniten. Baareihin & diskoihin meno missä kohteemme on, on ehdottomasti itsemurhaa...
Töissä uppoudumme vain siihen; työhön. Me olemme luonnoltamme masokisteja (ainakin me naiset) eli jos joku rassaa mieltä, me rääkkäämme itseämme pyörittelemällä asiaa mielessä koko ajan, ihan tahallaan. Sen täytyy loppua nyt. Jos itkettää, ajattelee vain että "ei vielä, odotan kun pääsen kotiin".
Toipumis prosessin pitää alkaa nyt. Vaikka ajattelemme "ei ole ketään muuta maailmassa", meidän täytyy suunnata energiamme johonkin muuhun kuin toisen ihmisen kanssa olemisen mahdollisuuksiin.
Alamme hoitaa itseämme, kaunistumaan ja iloitsemaan pikku hiljaa.
Mutta askel kerrallaan. Joka tunti on piinaa mut tunti tunnilta on lyhyempi matka toipumiseen.
Hiljaa hyvä tulee...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327