Kellään kokemuksia tuosta ruotsalaisesta merkistä? Olen iskenyt silmäni tuohon neville malliin. Mutta hinnta kun on 215 e niin hieman arvelluttaa
Triwan kellot?
5
1619
Vastaukset
- Clas Ohlsonin luotan
Perus tason kvartsitikittäjä, joka ei hinta-/laatusuhteellta häikäise.
Jos kuitenkin haluat nimenomaan HINTA-/LAATUSUHTEELTAAN erinomaisen kvartsikellon, suosittelen tutustumaan Prologuen mallistoon.
http://www.clasohlson.com/fi/b/sähkö/kellot/rannekellot- olet sairas
ja kusipää iskee jälleen itsensä sellaiseen paikkaan johon kukaan ei sinia kaipaa.
- Made in Taiwan
ettei se vaan ollutkin Taiwan kello...
- Eilaatukello
Itselläni kesti Triwan kello kaden viikon verran. Tämän jälkeen säätönuppi varsineen putosi normaalissa käytössä. Ei mennyt takuuseen ja maahantuoja ilmoitti, että kysessä oli käyttövirhe. Eli tällä perusteella en suositttele ko. merkkiä. Kannattaa harkita laadukkaampaa ja pitkäikäisempää kelloa.
- JoutomiehenApumies
Maahantuoja ilmoitti,että on käyttövirhe.
Kelloa ei olisi saanut käyttää ollenkaan,
niin se ehkä olisi kestänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125646Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825279- 1253314
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin883233- 1181034
- 561000
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130932- 43716
- 37715
- 23669