Mieheni on tiennyt koko ajan pettämisestäni, ei ole sanonut mitään vaan on koettanut jatkaa. En tiennyt hänen tietävän. Miten joku kykenee olemaan kuin ei mitään??
Tiesi koko ajan
8
2432
Vastaukset
- fefefe
se rakastaa sua niin paljon... mulla on käyny itellä ihan samanlailla... siis että oon tienny et mua petetään. se sun jätkäs ei oo vaa halunnu menettää sua
- Naikkonen
Minä taas tiesin itse ex-mieheni juoksevan vieraissa. Seurasin touhua kolme vuotta ja huvittuneena seurasin, millaisia valheita hän yritti keksiä, huono valehtelija kun oli. Rakkauden kanssa asialla ei ollut mitään tekemistä enkä kai halunnutkaan hänen muuttuvan entiselleen, petturi mikä petturi. Aloin viettää rinnakkaiselämää ja valmistauduin kaikessa hiljaisuudessa pahimpaan, tai oikeastaan pitäisi sanoa tapahtumaan, josta alkoi elämäni paras aika.
- WhiteWolf
Miksi olet miehesi kanssa vaikka haluatkin muita? Eikö miehesi kykene täyttämään toiveitasi vai mikä ongelma on? Ehkäpä miehesi rakastaa sinua ja haluaisi saada suhteenne toimimaan? Tiedätkö edes mitä rakkaus on? Et varmaan jos olet miehen kanssa yhdessä ja petät häntä aina kun mahdollista..
- -n-
Onhan sinulla hyviä kysymyksiä, mutta
"Ehkäpä miehesi rakastaa sinua ja haluaisi saada suhteenne toimimaan?"
Tuollaisessa tilanteessa ei pelkkä odottaminen riitä. Toisaalta onko se rakkautta.. avioliitto on niin monimutkainen asia, ollaan sidoksissa toiseen ihmiseen monella tavalla. Mitäpä, jos ei rakastakaan sen vertaa, että olisi kiinnostunut asiasta, mitäpä, jos hänelläkin on omat "menonsa" ? Mitäpä, jos avioliiton merkitys on miehelle jotakin muuta kuin rakkaus.. miksi nainen pettää.. kysymyksiä on paljon, vastauksia emme me täällä tiedä ..
"Tiedätkö edes mitä rakkaus on""
Voihan olla, että ihmiset käsittävät sen niin monella tavalla, toisille se on toisen "omistamista", toisille muuta. Millä perusteella voi toiselta kysyä noin ? Sävy oli vähän sellainen, ylimielinen.. Voi olla, että alkuperäinen kirjoittaja tietää sen hyvinkin ..
ei pidä aliarvioida ihmisiä. - nainen
-n- kirjoitti:
Onhan sinulla hyviä kysymyksiä, mutta
"Ehkäpä miehesi rakastaa sinua ja haluaisi saada suhteenne toimimaan?"
Tuollaisessa tilanteessa ei pelkkä odottaminen riitä. Toisaalta onko se rakkautta.. avioliitto on niin monimutkainen asia, ollaan sidoksissa toiseen ihmiseen monella tavalla. Mitäpä, jos ei rakastakaan sen vertaa, että olisi kiinnostunut asiasta, mitäpä, jos hänelläkin on omat "menonsa" ? Mitäpä, jos avioliiton merkitys on miehelle jotakin muuta kuin rakkaus.. miksi nainen pettää.. kysymyksiä on paljon, vastauksia emme me täällä tiedä ..
"Tiedätkö edes mitä rakkaus on""
Voihan olla, että ihmiset käsittävät sen niin monella tavalla, toisille se on toisen "omistamista", toisille muuta. Millä perusteella voi toiselta kysyä noin ? Sävy oli vähän sellainen, ylimielinen.. Voi olla, että alkuperäinen kirjoittaja tietää sen hyvinkin ..
ei pidä aliarvioida ihmisiä.(tai parisuhteen) merkitys on enemmän kuin rakkaus ja suhde voi toimia toisen tai molempien rinnakkaissuhteesta tai satunnaisista seksiseikkailuista huolimatta. Nämä seikat jäävät täällä usein varjoon, koska ihmiset kuvittelevat pelkän rakkauden, sellaisena kuin he itse sen kokevat riittävän parisuhteeseen.
- kostaja
tiesin lähes vuoden kun ex-vaimolla oli toinen mies. Ajattelin että kosto on suloista ja kävin näyttävästi vieraissa ja vasta eron hetkellä kerroin miten asiat tosiasiassa oli.
Ei jäänyt mitään mietittäväksi jälkikäteen että mitä olisi pitänyt tehdä. Eron päätin jo ottaa heti kun kuulin eka kerran mutta pitkään sain antaa samalla mitalla takaisin.
Pirullinen luonne(ko)? - nainen
on fiksu ja hänellä on kanttia. Hän todella rakastaa sinua.
- JUUPAJUU
Ja tulee aina olemaan huoria.
Minä olisin vetänyt turpaan teitä molempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399245Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748100Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625895William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542420Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62135Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821775Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201719Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71498Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921494Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401399