Olen täysin tietämätön mitkä ovat pahimpia lihatiskejä netissä missä mihet etsivät seuraa. Näin miehen koneella alastoman naisen, mies väitti että joku mainos jäänyt kun on käynyt jollain seksisivustolla. Tiesin että joskus katselee pornoa, eikä siinä ole mitään pahaa sinällään. Ajattelin vain että jos OIKEASTI hakee seksiseuraa niin mistä niitä profiileija voi etsiä. Meillä on seksiä kyllä ja suoraan kysyin onko hän ollut joteknkin tyytymätön. Ei ole, riitän hänelle hyvin, vastasi. Epäilys jäi.
nettiprofiilit
lihatiskit
4157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
minulle eräs varattu sano, kun kysyin miksi vilkuilee muita, et ei jaksa olla saman kanssa siihen kyllästyy, mut muuten hyvä elää yhdessä..
Joka ikinen nettideitti tai säälittävät seksipalstat ovat täynnä itseään tyrkyttäviä epätoivoisia säälittäviä ihmisiä.Eli niistä jokaikinen on lihatiski.Itse en ikinä käyttäisi moisia palveluja.Häpeäisin silmät päästäni
Kerronpa ensin taustaa omasta suhteestani: eli vajaa puoli vuotta seurusteltu, emme asu yhdessä, näemme harvakseltaan, pornon katselu molemmin puolin ok, seksiä on.
Kävipä tässä menneenä viikonloppuna seuraavaa. Olen aikani epäillyt seurustelukumppanini (miehen) hakevan/pitävän yhteyttä naisiin netissä. Aikani hain miestä netistä (hänen sähköpostiosoitteellaan) ja löytyihän hänen profiilinsa suomi24:ltä. Profiili tehty kauan aikaa ennen meidän seurustelun alkua eli siinä ei mitään, muttamutta.. Statuspäivitys oli edelleen sinkku, vaikka oli käynyt siellä n. kuukausi sitten viimeksi. Loukkainnuin, ehkä syyttä suotta, ehkä syystä. Kysyin asiasta mieheltä. Vastauksena chattailu kavereiden kanssa (niistä kavereista en tiedä), ei osannut (?) vaihtaa statusta/huomannut vaihtaa, katko seurustelussa, asiassa ei mitään pahaa (en kuulemma käsitä chattailua), olen liian mustasukkainen, jopa hullu. Halusin katkaista suhteen. Riitelyksihän se meni.
Kuitenkin jotensakkin jatkamme yhdessä. Kokeeksi tein oman profiilin erääseen chattailusivustoon, josta myös miehelle kerroin. Tästähän loukkaannuttiin..kappas vain. Kerroin, ettei hänen mielestään chattailussa mitään ole, joten miksen minäkin.. Ei pitänyt ajatuksesta. Mutta ei sitä kieltänytkään. Nyt pientä riitaa koko ajan.
Kyllä niitä lihatiskejä löytyy, netti pullollaan. Ei se chattailu niin viatonta ole, mitä mieheni minulle koetti kertoa. Hänen reagointinsa minun chattailuun vahvisti asiaa.. Laita googleen hakusana chat, niitä löytyy.
Alaston suomi on hyvä lihatiski