Hämäsin. Nuoret naiset eivät käy taidenäyttelyissä. Eivätkä kyllä juuri ketkään muutkaan. Yksin saan aina gallerioissa käyskennellä, valvojan kuumottava, hiljainen katse niskassani.
Nuoret naiset taidenäyttelyissä
taidenörttimies
16185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Taidetta harrastaa keski-iän ylittäneet naiset ja jotkut jasser arafat huivi kaulassaan viihtyvät taideopiskelijat, joista löytyy myös nuoria naisia, mutta et kelpaa heille jollet ole itsekin taiteenopiskelija tai taiteilija (työttömät mukataiteilijat ei kelpaa).
"jasser arafat huivi kaulassaan viihtyvät taideopiskelijat,"
LOL
Mitenkäs samettihousuinen pua-mies sinne mahtuu sekaan hyvine linereineen *kahvit lentää suustani* nauraa.
Taide ei ole nykyään kovin tasokasta vaan mikä tahansa tökerö lapsenpiirros tulee akateemisen taidefriikin ihastelemaksi jos ylhäältä tulee käsky.
-
Eräskin opettaja sanoi minulle että "kaikki on subjektiivista" kun herätin vähän keskustelua tuosta asiasta. Kaikki ei tosiaankaan ole subjektiivista, kuten monet muut kouluaineet kielistä matematiikkaan.
Diletantin tuumailuja, osa 56.
Seuraavaksi olisi kiva tietää hamsterin voinnista....
Olet periaatteessa oikeassa. Pidän nimenomaan realismista, mutta kun perjantaisin gallerioihin pääsee ilmaiseksi, niin miksen kävisi vähän kuluttamassa aikaani. Jotkut onnistuneet abstraktit kompositiot ovat ihan kivannäköisiä.
Ainakin Suomessa on myös tämä ikuinen trendi, että yritetään järkyttää seksillä ja väkivallalla, kun ei näkemystä ollut oikeasti kauniiseen taiteeseen. Ei jaksaisi aina katsella niitä peniksiä ja vaginoita...
Olet aloittanut tämän saman ketjun jo aiemminkin. Menisit taidekouluun, missä voisit tutustua taiteesta kiinnostuneisiin nuoriin naisiin, sen sijaan että runkkailet kotonasi kompositioitasi. Suosittelen Venäjän taidekouluja jos nimenomaan realismi kiinnostaa.
Tämä haastattelu saattaa kiinnostaa: http://areena.yle.fi/radio/1470360
Löytyy lähempääkin, toisaalta oikeastaan tätäkin voisi sanoa venäläiseksi taidekouluksi: http://www.repininstituutti.fi/index.php/fi/
Hyvä haastattelu.
On niitä. Mutta aina, siis aina! poikaystävänsä kanssa.
taidenäyttelyissä näkee aivan uskomattoman kauniita ja tyylikkäitä nuoria hipsterinaisia, mutta niillä on rinnallaan yleinsä aina kaunis hipsterimies..
Onko valvoja mies vai nainen?
OLet kenties väärässä näyttelyssä. Modernin taiteen näyttelyyn?
Kyllä minä käyn. :) -Nainen 25v
Jos kaksi ihmistä käy kumpikin vaikka viikottain yhdessä viidestä kaupungin galleriasta, tekee aika epätodennäköiseksi kohtaamisen.
Minua ei kiinnosta naiset, jotka käy taidenäyttelyissä. Minua kiinnostaa naiset, jotka on taidenäyttelyitä.
Olen nuori nainen ja käyn joskus taidenäyttelyissä. Usein vaan näyttelyn taso on aika heikko, mutta hyviäkin mahtuu joukkoon, kuten Nanna Susi.
Taidenäyttelyissä käyvät miehet ovat homoja. Oikeat miehet menevät lätkämatsiin.