Väitös

Seksuaalista kiinnostusta on kahdenlaista:

Kiinnostusta pelkkään seksiin ei niin ulkoisesti viehättävän naisen kanssa

Kiinnostusta oikeaan läheisyyteen, pitkäaikaiseen suhteeseen oikeasti viehättävän ja söpön naisen kanssa

Allekirjoitatteko?
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minua ei naiset kiinnosta ollenkaan, mutta koskien miehiä, niin kyllä myös pelkässä seksissä miehen pitää olla ulkoisesti viehättävä, eikä luonnekaan saa olla kusipäinen. Ei kuitenkaan tarvitse olla yhtä hyvä kuin suhteeseen kelpaava. Panoksi käy ihan hyvin myös jakari.

Äänestä

En allekirjoita.

Itselläni menee niin, että seksuaalisesti voin viehättyä esim. ulkoisesti kauniin/komean (olen bi/pan) ulkokuoren vuoksi, mutta tuon tyypin persoonallisuus etc ei silti kiinnostaisi niin paljon, että haluaisin suhteen hänen kanssaan.

Haluan viettää aikaani mieluummin mielenkiintoisessa kuin ulkoisesti viehättävässä seurassa. Kyllästyn, jos toisessa ei ole esim. älyllistä haastetta.

Äänestä
  • Mitä älyllinen haaste tarkoittaa tässä? Siis miehen on järjestettävä ongelmia, jotka sinä sitten pääset älylläsi ratkomaan? Virikkeitä kuin kanoille ja aktivointia kuin nartuille?

    Äänestä

  • mies32 kirjoitti:

    Mitä älyllinen haaste tarkoittaa tässä? Siis miehen on järjestettävä ongelmia, jotka sinä sitten pääset älylläsi ratkomaan? Virikkeitä kuin kanoille ja aktivointia kuin nartuille?

    "Siis miehen on järjestettävä ongelmia, jotka sinä sitten pääset älylläsi ratkomaan?"

    Näin juuri. Vaikka seurustelisin naisen kanssa, miesten _pitää_ järjestää pulmakulmia, joita pääsen ratkomaan.

    Äänestä

Allekirjoitan, kännissä tulee yleensä pokattua yö seuraksi joku pulleampi nainen, tavaraa irtoo helposti kun hetken höpöttelee vaikkapa päivän talous uutisista. Hyvännäköisten eteen taas joutuu panostaan tosissaan ja siitäin huolimatta saattaa koko ilta mennä hukkaan. Läski patjaksi ja kaunis nainen kodin koneeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


236257 kirjoitti:

Seksuaalista kiinnostusta on kahdenlaista:

Kiinnostusta pelkkään seksiin ei niin ulkoisesti viehättävän naisen kanssa

Kiinnostusta oikeaan läheisyyteen, pitkäaikaiseen suhteeseen oikeasti viehättävän ja söpön naisen kanssa

Allekirjoitatteko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu