Jos olet uusi netin käyttäjä ja teit profiilin ja tutustut uusiin tyyppeihin Suomi chat:n tai treffien kautta. Pelikavereita ja ihmeellisiä tyyppejä täällä riittää. Rehellistä ihmistä on vaikeampi löytää. Alku voi olla lupaava mutta aina on suhtauduttava varauksella. Se totuuskin paljastuu jos et ole sokea. Ensimmäinen neuvo: Älä usko kaikkea mitä sinulle kerrotaan!
Varovaisuutta
Valheiden paratiisi
3395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvä aloitus. Nettideittailu on tuonut mukanaan erittäin kurjia ilmiöitä. Hetken mielihyvää etsivät ihmiset huijaavat ilman mitään syyllisyydentunteita. Peli voi olla todella häikäilemätöntä.
Niin totta. Treffit suorastaan kuhisee mm. pelimiehiä ja don juaneita; monta naista samaan aikaan kierroksessa, vaikka täysin toista treffi/seurustelukumppaneilleen vakuuttavasti vakuuttavat. Näillä tyypeillä on jatkuvasti monia eri profiileja ja hakevat seuraa, vaikka olisivat jo suhteessa useammankin kanssa.
Kehenkään ei kannata sokeasti luottaa, vaikka siltä tuntuisikin. Matkassa oltava terve varauksellisuus ja erilaista, perinpohjaista selvitystyötä kannattaa tehdä ennen kuin vie suhteen ja tunteensa vakavammalle asteelle.
Sinä valehtelun Suomen mestari.