Alaikäiset polttaa sähkötupakkaa oppitunneilla!
röyhkeyden huippu
232396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Mitä sitte?
Miten sähkötupakkaa poltetaan?
eihän sitä poltetakaan, vaan LUTKUTETAAN kuin KULLlA!
Näin on.
Nuoret pojat oppii lutkuttamaan sähkö(patteri) imukkeen avulla.
Kun niitä pitäisi antaa ensisijaisesti tytöille, että oppisivat valmentautumaan aikuisuutta(naiseutta) varten.
Montaas kullia olet lutkuttanut, kun osasit sanoa?
Alaikäiset ovat sauhutelleet koulujen kauhuksi jopa oppitunneilla tänä syksynä. Sähkötupakka on löytänyt tiensä jo useampaan oppilaitokseen Päijät-Hämeen alueella, ja innostus on tarttunut oppilaiden kesken nopeasti.
- Tuntui, että se levisi kulovalkean tavoin kaveripiirissä, yläkouluikäisen pojan äiti Jaana kertoo sähkötupakasta. Äidin oli työlästä perustella kielteistä kantaansa teini-ikäiselle; sähkötupakan ostamiselle ei ole ikärajaa.
Hollolan yläkoulun rehtori joutui hiljattain ottamaan yhteyttä oppilaiden vanhempiin, sillä sähkötupakka alkoi näkyä koulun arjessa. Lahdessa muun muassa Ahtialan koulussa sähkötupakat höyrysivät syksyn alussa.
kun oppilas tupakoi sähkötupakkahuumetta, niin esineet alkoivat leijua ja seinille ilmestyi verellä kirjoitettuja tekstejä muinaisarameaksi. Niissä kerrottiin yksityiskohtaisesti kuinka rehtori pitää uhrata beeltsebubun kunniaksi.
Sähkötupakka avaa tien helvettiin. Se on kiistämättömästi todistettu.
no ei vitussa ole näin olen 15v polttelen 145w sähkötupakkaa 3mg nesteellä eikä mitään helvetin tietä ole tullut😂😂😂
Ihme nynnyilyä. Kun minä olin lapsi, niin vedettiin koulussa oikeata tupakkia.
sama asia se on jos vetää nikotiinillisä. t: 15v pentu
Ei se ole sähkö tupakka niin kauan,kun ei höyryttele nikotiini nesteitä ja niitä saa vain ulkomailta ja sielläkin rekisteröidessä ikäraja 18v ja vain luottokortti kelpaa maksuksi.
Tätä se on kun kaikkea paxkaa saa myydä mikseivät kiellä tuotetta jolla ei ole
mitään järkiperusteita.
Minun aikanani yläasteella pahispenskat vetivät koulussa sisällä oikeaa tupakkaa.
Me kiltimmät oppilaat sentään menimme korttelin päähän koulusta välitunneilla.
Sillon ei ollut sähkötupakkaa keksitty, mutta voisi ajatella että oikean tupakan polttaminen olisi pahempi asia. Siinä kun on se passiivinen tupakointi mukana, ja se haisee, toisin kuin sähkötupakka.
Joten täysin turha uutinen, tästähän saa aivan sen käsityksen että missään koulussa oppilaat eivät olisi polttaneet oikeaa tupakkaa luokassa.
Tämän uutisen myötä Jani-Petterin alkoholistivanhemmat todennäköisesti hakkaavat hänet sähkötupakan polttamisesta luokassa, joten Jani-Petterin on siirryttävä takaisin tavallisen tupakan polttamiseen luokassa.
Tässä on nyt olemassa semmonen vakava vaara käsillä, ettei normitupakka kohta enää kelpaakaan nykyajan kakaroille.
Mutta silloinhan vaara on ohi.
1000 kertaa terveellisempi sähkötupakka on suositeltavampaa kuin opetteleminen tavalliseen tupakkaan.
Enkä ymmärrä miksi puhutaan sähkötupakasta. Vaan kysymyshän on elektroninen imuke, ladattava, jonka sisällä oleva muutamalla nestetipalla kostutettu pumpuli tuottaa höyryä jota imetään kuka suuhun kuka henkeen.
Juu, meijän luokal oli kans sellain villitys viime vuonna. Voitte kuvitella, ku sellaset 11 w hemmot vetelee. No, nyt ne sitte kyllästy sähköröökiin (se oli n. 2 viikon juttu) ja vetää OIKEETA tupakkaa. Yks poika on 13 v mut 135cm pitkä, vaan röökin ja nuuskan takii. Eihän se enää kasva niin paljoo...
Ei pidä paikkaansa!
Minäkin hujahdin tos kasiluokalla (vasta) melkeen metrin vuodessa! :D
Nivelet vaan naris. (Enkä sillon viekä edes polttanu)
Ei polta.
minä ja mun kaveri käytettiin sähkötupakoita tunneilla eikä opettajat huomannu mitää sitte yks meijä luokan oppilas meni opelle siitä sit sanoo ja kaveri lähti rehtorille sai jälkiistunnon ja menetti sähkönsä :D
oliko lapuan ylä-aste?
Sähkörööki on kyl paljo parempi vaihtoehto. Tuore tutkimus paljastaa
päättäjien järki,kun ko. tupakkaa ei kielletä koko maassa ja iäksi?
noin yksinkertaistakaan asiaa ne ei osaa päättää !!!
Ei kai toi kiellettyäkään ole, jos ei polta nikotiinilitkuja?