WISHBONE ASH

<<<<

MITÄ IHMISET PITÄÄ BÄNDISTÄ NIMELTÄ WISHBONE ASH

5

332

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...................

      Argus on ainakin mielestäni loistava lätty. Kuunnelkaa Andy Powellin makee soolo tuossa loppupuolella.

      http://www.youtube.com/watch?v=kvLVSPPLZZY

      On muuten ihme, ettei tuota ole oikeastaan noteerattu mitenkään, on meinaan hiton hyvät rallit.

      • Old Fart

        Joo, kyllähän tuo Argus lasketaan rokin klassikkolevyjen joukkoon. Kiistatonta laatutavaraa. Huippuhetket koittavat biiseissä The King Will Come ja Throw Down The Sword. Tai no, makuasioitahan nämä. Meikälle on jäänyt päähän soimaan myös Rock 'n' Roll Widow (Live Datesilta, muistaakseni). Paljon mahtuu hyvää bändin pitkälle uralle. Uudemmista toimii mainiosti esim. Bona Fide -pitkäsoitto.


    • FUBB

      Rock 'n' Roll Widow oli alunperin Wishbone Four -levyllä. Live-versio on sitten Live Datesilla.

    • pitkätukka

      Tuli nähtyä 70-luvulla Ruisrockissa. Argus on ihan hyvä kiekko. Wishbone Four -levyn kappaleista viehätti erityisesti slovari Everybody needs a friend. Ben Granfeldt oli ja Muta Manninen taitaa olla nykyään kokoonpanossa. Mielilevyjäni on Renaissance -yhtyeen Ashes are burning, jonka nimikappaleella kitarasooloilee Wishbone Ashin Andy Powell.

      • Anonyymi

        ite kuuntelin tänään


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3935
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      138
      1404
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      890
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      747
    9. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      726
    10. Mara&Esko gaalassa jälleen

      Onkohan expariskunta taas tulossa yhdessä punaiselle matolle etuilemaan?? Heillähän on omasta mielestään oikeus, ovat He
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      697
    Aihe