Maanantaiaamu, lomalta paluu työpaikalle... en pidä työstäni mutten muutakaan voi kun täällä kärvistellä vaan.... VITUTTAA!!
En jaksa!
KYPSÄ!
51405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Älä huoli. Meitä samassa tilanteessa olevia on nykyään aika paljon.
...mutta ei se lohduta yhtään pätkää vaikka olis miljoona samassa tilassa olevaa.
GAAAAH!
Voit tehdä asialle jotain konkreettista, kuten vaikka mennä muualle töihin!! Niin minä tein kun alkoi vituttaa. Enää ei vituta, kyllä sitä kai saa olla oman elämänsä herra.
Kai se on tää nykyajan meininki, kaikki pitää tuoda kultalautasella nenän eteen ja aina pitäisi olla kaikki vaa yhtä juhlaa ja tosi siistii ja kivaa! Mutta eihän elämän kokoajan tarviikkaa olla, eikä voikkaa olla, vaa yhtä ilonpitoa!
Minäkin kypsyin.Otin lopputilin.Onneksi näytttää siivoojan paikkoja ainakin olevan pilvin pimein vapaana jjos ei muuta löydy.
Mutta kyllä työn pitää olla sellaista kannustavaa, jota jaksaa tehdä. Työtoverien jokapäiväiset vittuilut menevät niin pitkälle, että uhkana on fyysinen väkivalta.
Ei kukaan loputtomasti jaksa. Ennen lähtee talosta.