Naisen logiikkaa parhaimmillaan

Olen huomannut kamunaisissani, että jos he ovat antaneet jollekin YTM kaverilleni, niin he ovat kovia huorittelemaan muita naisia, jotka ovat myös antaneet kyseiselle YT-miehelle. He itse eivät suinkaan ole huoria levittäessään kyseiselle alfalle reitensä vaan omasta mielestään juuri he ovat tuon miehen kunnianarvoisia tyttöystäviä ja vain muut hänelle antaneet naiset ovat huoria.
9191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nainen on naiselle susi, niinkuin sanotaan.

Äänestä
  • Nainen on naiselle susi silloin kun tapellaan YT-miehen huomiosta. Ja toisaalta myös ATM voi olla naiselle susi.

    Äänestä

Me kurppaikäiset ollaan eri porukkaa -78 syntyneenä oli kaikilla naisilla kirjoittamaton sääntö, ettei toisia naisia huoritella, kyllä paskemmaksi on muuttunut. Huorittelu on jälkeenjääneille.

Äänestä

Naine onvain nainen.
Pitää vain hyväksyy sen kaikki oikut, ni pääsee helpommalla.

Äänestä

Mahtaako tuo kertoa enemmän sinusta, kamunaisistasi vai naisista ylensä?

Äänestä
  • Naisista yleensäkin ja olisin enemmän kuin erittäin kiinnostunut kuulemaan naisilta mihin moinenl logiikka perustuu? Mikä on siis se tekijä, jonka perusteella juuri hän ei ole huora antaessaan kyseiselle YT-miehelle, mutta kaikki muut naiset ovat?

    Äänestä

  • Naisasialooseri. kirjoitti:

    Naisista yleensäkin ja olisin enemmän kuin erittäin kiinnostunut kuulemaan naisilta mihin moinenl logiikka perustuu? Mikä on siis se tekijä, jonka perusteella juuri hän ei ole huora antaessaan kyseiselle YT-miehelle, mutta kaikki muut naiset ovat?

    Tuohan on ihan selvää logiikkaa. Kyse on mustasukkaisuudesta ja omistushalusta. Nainen haluaa omistaa sen miehen, ja kaikki muut miestä yrittävät ovat kilpailijoita. Tietenkään nainen itse ei voi olla se huora, joten ne muut ovat.

    Eihän tuo eroa mitenkään miesten (ja siis ätmien) logiikastakaan. Jos miehen haluama nainen antaa miehelle itselleen, niin nainen on ihana. Jos antaa muille miehille niin on tyhmä jännämiehille jakava lutka. Ja ne muut miehet on vaan jotain kusipäisiä panomiehiä. (Ja monen osalta pitää varmasti paikkansakin)

    Äänestä

Sulla on paljon kamunaisia. Mikset hauku niitä huo.riksi ihan naamatusten?

Äänestä
  • Koska he eivät ole ansainneet huora-nimitystä sen takia että alentuvat antamaan reikäänsä ilmaiseksi. Jos ottaisivat maksun tavaransa käytöstä niin arvostaisin heitä paljon enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisasialooseri. kirjoitti:

Olen huomannut kamunaisissani, että jos he ovat antaneet jollekin YTM kaverilleni, niin he ovat kovia huorittelemaan muita naisia, jotka ovat myös antaneet kyseiselle YT-miehelle. He itse eivät suinkaan ole huoria levittäessään kyseiselle alfalle reitensä vaan omasta mielestään juuri he ovat tuon miehen kunnianarvoisia tyttöystäviä ja vain muut hänelle antaneet naiset ovat huoria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu