Mormonit pian Espoon kirkossaan kajoavat pakollakin vainajiinne-siellävilistää tv ruudeussa kastealtaalla sijaisneitokaisten ja poikien takana pian sinunkin kuolleen omaisen nimija hänet-tuo vainaja kastetaan mormonikirkkoon sinun tietämättä asiaa ollenkaan omaisesi nimen käytöstä.
Hyvät mormonit! Hautarauha on rikkomaton Suomessa-pitäkää näpppinne irti omista omaisistani ja pelleilynne mielenhallinnan alueella kaukana suvustani!
Ihmiset ovat kaikkein heikoimmillaan juuri menetettyjen omaisten kanssa-mielen manipulaatio alueeksi on se alue siis loistava propagandan väline:
kaipuu menetettyyn voi ajaa ihmisen tekemään tuon vainajan eteen edes vielä jotain.
Tämäon mormonismin karmein puoli: edes kuolleita ei jätetäkäyttämättä hyväksi amerikankirkon sikiämisesksi.
johtaja Maxwell oli CIA ssa työssä...
Näpit irti vainajistamme mormonit!!!!
Annatteko vainajanne mormonien käsiin?
29
999
Vastaukset
- samppa
operoimalla saa tuo propagandakirkko otteen ihmisestä ja perheestä ja suvusta iäksi kuten he sanovat vihkimisen tapahtuvankin.
- Korpisoturi
Vältä ääneen nauramista!! Olisikohan tämä tulkinta raamatusta se oikea. Kaikkea se uskonto keksii
- jaana
Ettäkövarmuuden vuoksi kastetaan?
Sehän on sama kuin kysyisit ensin tiedottomaan tilaan muutoin joutuneelta ihmiseltä aikooko tämämaata kanssani.
ja kun vastausta ei kuuluisi niin sitten vaan varmuuden vuosi toimeen ja raiskaamaan, ettäsitten olisi varmistettu "saaminen".
Tämä on tarkka kuva siitä mitä vainajan väkisin kastaminen tarkoittaa ihmisen sielulle.
On siinä yksi puolinen se tahtominen,kun on toinen ja nimensä vaan hyväksikäytetty.
- isä tyttärelleen
Kuulkaahan mormonit nyt menette hiukka liian pitkälle:kajotkaapa vaan onnettomuudessa kuolleeseen tyttäreni nimeen niin raastuvassa tavataan!
Pitääpä ottaa selvä asiasta lisää. Ei tule onnistumaan ainakaan täällä, se on varmaa.- mamma
Aivan hirveää luettavaa siis kertakaikkiaan!En tiennyt että tuo oppi olisi noin tunkeilevaaaj röyhkeätä.
Morkut siis tekevät tuonelasskin työtä jokapiti kyllä hoitaa ihan jonkun muun- ainakin hautajaisissa vielä-Jeesuksen?
Tässä on sulattelemisen paikka nyt.Siis haloo?
Kuka lupasi tuon kirkon Suomeen? Itäläkö? - yksi
mamma kirjoitti:
Aivan hirveää luettavaa siis kertakaikkiaan!En tiennyt että tuo oppi olisi noin tunkeilevaaaj röyhkeätä.
Morkut siis tekevät tuonelasskin työtä jokapiti kyllä hoitaa ihan jonkun muun- ainakin hautajaisissa vielä-Jeesuksen?
Tässä on sulattelemisen paikka nyt.Siis haloo?
Kuka lupasi tuon kirkon Suomeen? Itäläkö?Tosin selatessani tässä raaamttua uskontopalstoilla tulleiden kysymysten takia eteeni sattuikin eräs paavalin kirje jossa hän nimneomaan kielsi vainajien kastamisen seurakunnassa olevan kautta. Joten ilmeisen vanha ajatus jos kerran jo Paavali siitä saattoi varoittaa paimenkirjeissään.
- analysoija
Käypä vaan Salt Lake Cityssä 'temppelin' arkistoja tsekkaamassa. Sukusi on aivan varmasti sinne mikrofilmattu ja isoisoisoisäsi on jo käännytetty.
Tässä voit testata: Laita sukunimesi lds-hakukoneeseen, niin varmasti tipahdat tuolilta.. http://www.familysearch.org/Eng/Search/frameset_search.asp- santtu80
aina vaeltelee rauhattomana garmenissaan öisin ja etsii yhä uutta naista mormoni haaremiinsa,heh!
- jaana
huh onneksi!
- Shalom1
... käy kurkkaamassa
http://www.narc.fi
niin pääset Helsinkiin Kansallisarkiston (entinen Valtionarkisto Rauhankadulla) sivuille ja saat ohjeita tutkiaksesi erilaisia kirjoja paikan päällä. Se on muuten ilmaista.
Jos taas haluat Suomen Sukututkimusseuran sivuilta HisKi-luetteloita lukea, mene
http://www.genealogia.fi
Sielläovat ns. mustat kirjat (eivät ollenkaaan pahamaineisiä!). Sieltäkin löytyy esim. sukututkimukseen tarvittavia tietoja.
Ja aina voi Kansallisarkiston aulan ystävällisiltä virkailijoilta kysellä lisää mieltä askarruttavia asioita. Aina on tullut suureta apua! He ovat asiansa osaavia fiksuja naisia ja miehiä.
- TÖRKEÄÄ!!!!!!!
Kaiken muun voisin vielä uskonnonvapauden nimissä ja demokratiassamme nielaista mutta tämä jo oksettaa minuakin todella.Siis ei voi olla todellista.Vainajiammekin jo vaivataan kyselemällä mormoni kirkosta heidän haluaan liittyä siihen paskaan? Siis pientä rajaa hei vähän! Jumalauta miten paksua. Minusta jotämänkin puoleisen tiukkaajat ovat rasitys mutta että vielä kuoltuaankaan ei rahankerääjiltä täällä saa rauhaa?
Tämä on jo ihan eduskusta kyselyn paikka? - vähempikin höyryäminen
Onhan se hyvä, että ihmisillä on usko, mutta pitääkö kehittää pakolla mitä hullumpia tapoja? Mooseskin nauraa tuollaiselle hömpötykselle. Titityy. Eikö se riitä, että löytyy sitä henkistä puolta uskosta. Pitääkö alkaa touhuamaan kaikenlaista?
- mummeli
tuo tuollainen on.
Siinä on koira oksennukselleen palannut: vapaamuurarit egyptistä lähtöisin ja siellähän tämä kuolleitten kanssa seurustelu ja varustaminen oli arkipäivää, sinällään silloin ehkä kaunistakin.
Mutta nykyisin, leikkiä Raamatulla noin-kun se Jeeuskin kehoitti jättämään kuolleet....
- Shalom1
... sen enemppä, mutta sukututkijana eräs asia on sanottava myönteisesti mormooneista.
He tekivät suuren työn jo vuosikymmeniä sitten sukutukimusta ja historiatutkimusta ajatellen, sillä he mikrofilmasivat Suomen seurakuntien vuosisatoja pitämät kirkonkirjat nykypäivienkin tutkijoiden hyödyksi.
Niin että jos jotakin pahaa, niin jotakin hyvääkin. Olen itse noiden mikrofilmien parissa viettänyt lukuisia tunteja ja saanut tutkittua sukuani aina 1500-luvulle saakka. Tai ainakin olla sukumme toisena tutkijana.- santtu 80
iahn kuin GWB kin jakelee apuaan sopivasti mormonikirkolle ylenpalttisesti Vapauden palkinnoin...näin se mafia sielltoimii rahoineen kiertäen ryöväämässä kuolleittenkin rauhan.
- analysoija
Lisäksi voin sanoa, että vaikka mormooneilla onkin vinksahtaneelle tuntuva sukututkimusprojekti, niin mormoonit on kyllä väärinkäsitetty Suomessa aikalailla. Usein jopa sekotetaan amish-lahkoon. Esimerkiksi mormonismi- sivut ovat kyllä tehty 'värikynällä', eikä ole mikään vakavasti otettava info mormooneista.
Satun tietämään jonkin verran mormooneista. Vaikka ahdasmielisiä mormooneja löytyykin, niin tosiasiahan on se, että mormoonit ovat 'mukavia nörttejä' suurin osa, eikä oikeasti mikään 'uhka'.. - jaana
analysoija kirjoitti:
Lisäksi voin sanoa, että vaikka mormooneilla onkin vinksahtaneelle tuntuva sukututkimusprojekti, niin mormoonit on kyllä väärinkäsitetty Suomessa aikalailla. Usein jopa sekotetaan amish-lahkoon. Esimerkiksi mormonismi- sivut ovat kyllä tehty 'värikynällä', eikä ole mikään vakavasti otettava info mormooneista.
Satun tietämään jonkin verran mormooneista. Vaikka ahdasmielisiä mormooneja löytyykin, niin tosiasiahan on se, että mormoonit ovat 'mukavia nörttejä' suurin osa, eikä oikeasti mikään 'uhka'..hieman mormoneista ihan taatusti.
- vaikka pomppaa
Kylläpä siellä on menokuin mielenhallinnan ammattilaismestoissa kuunaan: alasti vaan ja uudet vaatteet. Liekö mormonisedillä ihan valvontakameratkin naisten pukukopeissa? Tilaisuus on ennekin tehnyt varkaan.
Ja onhan se dollarissakin oleva silmä siellä morkkujen temppelin seinälläkin se kaikkitietävä silmä!
Ohhoh sentään miten on ponchokin niin avonainen ja siinähän se syyni tapahtuu onko hermadofriitti ja kelvoton kirkkauksiin vaitransu vai muu poikkeava.
Viimeksi enen 78 riitti temppelin ulkopuolellejäämiseen ihon väri:mustaoli saastainen ja synnistään siksi tullut!- jaana
edellisen kirjoittanut.Ettei sotkeudu nikki...
- jaana
jaana kirjoitti:
edellisen kirjoittanut.Ettei sotkeudu nikki...
asiaa siis mormonikirkkoon tai hermadofriitillakaan, eikähomoilla.Viimeksi vielä- 78 jäivät rannalle kirkkauksista mustaihoiset...
On se ahdas portti.Mistähän ne tietää jos vaikka vainaja olikin homo tai transu ja sitten vihkaisevatkin hänet kuoltua? Täytyy niitten syynätä tarkaan vainajan elämä jos aikovat välttyä huteilta. - santtu 80
jaana kirjoitti:
asiaa siis mormonikirkkoon tai hermadofriitillakaan, eikähomoilla.Viimeksi vielä- 78 jäivät rannalle kirkkauksista mustaihoiset...
On se ahdas portti.Mistähän ne tietää jos vaikka vainaja olikin homo tai transu ja sitten vihkaisevatkin hänet kuoltua? Täytyy niitten syynätä tarkaan vainajan elämä jos aikovat välttyä huteilta.selestisistä heterotaivaista?
Homot...
- Iron Mike
Itse kuulun ko. kirkkoon ja en näe sen toiminassa
mitään moitittavaa.
Mm.venäläinen kopsmonautti Vjatsheslaw Tupsutin
kuuluu samaan kirkkoon. Tapaamme usein Moksovassa.- jaana
ainakin lähemmäksi vaan Venäjän rajaa edes kunnon paksudeinäinen mormonikirkko!
Tämähän se suunta on ollut kaikkialla.
Ja nämä tekevät aktiivisesti ja systemaattisesti työnsä periäkseen maan?
Vastarinta liikettä vaan persuuksiinsa! - jaana
jaana kirjoitti:
ainakin lähemmäksi vaan Venäjän rajaa edes kunnon paksudeinäinen mormonikirkko!
Tämähän se suunta on ollut kaikkialla.
Ja nämä tekevät aktiivisesti ja systemaattisesti työnsä periäkseen maan?
Vastarinta liikettä vaan persuuksiinsa!kaava: mormonit menivät valmistamaan maaperää. Tapasin tuolloin valmisteluvaiheessa mormonin Virosta!
Tiedän mistä puhun!
- jaana
muka vainajan vastata sitten kastamiseen?
Ihminen on kuollut ja ei enää puhu eläville ja te sanotte se kastaminen on (yksipuolisen) vapaaehtoista? Jos toinen vain toimituksessa puhuu ja toinen on kuollut kuin kivi niin siinä kyllä käytetään vainajaa hyväksi! Tai hänen nimeään!
Sehän on aivan sama kuin aikoisi kysyä ihmiseltä,joka olisi tiedottomassa tilassa muutoin aikooko tämä maata kysyjän kanssa! Ja kun vastausta ei kuuluisi niin myöntävähän se silloin olisi vai?
Varmuuden vuoksi sitten raiskattaisiin siinnä...että tiedottomana makaava saisi sitten varmasti.
Ihan sairas logiikka!- jaana
mennään "auttamaan" vaikka väkisin!
Nuo ihmiset ovat ihan hulluja todella! Ei ole enää kuin he ja itsestä käsin olevat suunnitelmat-niihin voit sitten osallistua muka "vapaaehtoisesti"!
Lähempänä Orwellia ei enää olla voitaisi! Mielenmanipulaatiolla saatu täydellinen hallinta sielujen yli. - Eki
jaana kirjoitti:
mennään "auttamaan" vaikka väkisin!
Nuo ihmiset ovat ihan hulluja todella! Ei ole enää kuin he ja itsestä käsin olevat suunnitelmat-niihin voit sitten osallistua muka "vapaaehtoisesti"!
Lähempänä Orwellia ei enää olla voitaisi! Mielenmanipulaatiolla saatu täydellinen hallinta sielujen yli."Mielenmanipulaatiolla saatu täydellinen hallinta sielujen yli. " Tuota ei olisi tyhmempi älynnytkään...
- marko s
Eki kirjoitti:
"Mielenmanipulaatiolla saatu täydellinen hallinta sielujen yli. " Tuota ei olisi tyhmempi älynnytkään...
että älysit nyt!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327