Haasteita etsimässä

Pidätkö rahankäyttöä haasteellisempana silloin, kun sitä ei juurikaan ole vai silloin, kun sitä on runsaasti?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Osakekaupois haasteellisena, muuten en. Satsaan laatuun.

Äänestä
  • Sinulla on euro rahaa. Etkö löydä siitä mitään haastetta?

    Äänestä

  • ostoksiIIa kirjoitti:

    Sinulla on euro rahaa. Etkö löydä siitä mitään haastetta?

    Vois tsöpaa euron osakkeen ja venata kuin sioituksen käy.

    Vois tietty tsöpaa eurol ja myydä se kahdel, sit tsöpaa kahdel ja myydä neljäl.

    Äänestä

  • määmy kirjoitti:

    Vois tsöpaa euron osakkeen ja venata kuin sioituksen käy.

    Vois tietty tsöpaa eurol ja myydä se kahdel, sit tsöpaa kahdel ja myydä neljäl.

    Mitäs tenavat? Huutaako maittilaa sillä välin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostoksiIIa kirjoitti:

Pidätkö rahankäyttöä haasteellisempana silloin, kun sitä ei juurikaan ole vai silloin, kun sitä on runsaasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu