Työsuojeluvaltuutetun käytös

Työhyvinvointi

On se vaan kummaa, että kun työsuojeluvaltuutettu tulee paikalle, niin heti tulee epämiellyttävä olo. Kuntaorganisaatiossa nämä "valtuutetut" saavat rääviä ja puhua mitä haluavat. Kukaan ei puutu niiden jo epäasialliseenkin käyttäytymiseen. Miksi heidän esimiehensä varsinkin kaupunkiorganisaatioissa eivät pistä luuta kurkkuun näille rääväsuille. Nykyaikana pitäisi kyetä työsuojeluvaltuutettujenkin ratkaisukeskeisempään toimintaan ja yhteistyöhön. Kaiken kukkuraksi työsuojeluvaltuutettujen lisäksi nämä AVI:n tarkastajat jatkavat samaa laulua. Eihän tämä tällainen johda mihinkään vaan aiheuttaa vain kaikille pahaa mieltä.

4

796

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtoon

      Vaihtakaa valtuutettua seuraavissa työsuojeluvaaleissa.

    • 5+18

      Työsuojelutoiminta ja Avin.toiminta ei johda mihinkään ei edes liitton puoleen kääntyminen epäasiallisissa kohtelussa jos se tulee vaikka pomon puolelta ja pomo on kerännyt ympärilleen haaremin.En ymmärrä minkälaisen näytön pitäisi riittää.Suomessa ei sa enään oikeutta.Ei työsuojelussa eikä liitossa.Ammattiliitton ei kannata kuulua,sen takia että sisi joskus oikeutta.Ainostaan kannattaa hommata itselleen vastuuvakuutus ja riitauttaa.Mulle henk.kohtaisesti riittää naisvaltaiset "paska-alat".

    • baroc1

      Minun työsuojeluvaltuutettu käski "painua vittuun" poiketessani työpaikalla. Tein asiasta rikosilmoituksen ja toki ilmoitin esimiehelle ja ts-päällikölle.

    • raksa ammattimies

      SUOMEN RAKENNUSALALLE SELVÄT RAJOITUKSET ULKOMAALAISTEN VIROLAISTEN AMATIMIESTEN TYÖSKENTELYISTÄ !!!Nämä jokapaikan sutarit on aloitettava rajoittaa heidän työlupiensa myöntämisiä Suomen rakennustyömaille suoraan sutta ja sekudaa tekevät vain ja työnjotajiksi heistä ei ole jos virossa käy ns.navetta työnjohtaja kouluutuksen se ei riitä Suomen rakennustyön valvontaan oikomaan joka tehtävän omin päin mittoja lupia muuttamaan tälläiset sutarit saavat lähteä HETI Suomesta se on otettava jokaisen Suomen rakennusfirman johdon sellainen asenne Halpatyövoima pois SUOMESTA!!!!! Kalliiksi se tulee kun sama työ tehdään kolmeen kertaan eikä senkään laatu ole hyvää milloinkaan!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4895
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1683
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1413
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe