Paljonko neitsyys maksaa?

Australialainen elokuvantekijä on maksanut kahdelle nuorelle neitsyellee, miehelle ja naiselle 20 000 dollaria, että he laittavat neitsyytensä huutokaupattavaksi. Huutokauppa on juuri päättynyt. Naisen neitsyydestä maksettiin 780 000 dollaria. Miehestä 3000 dollaria.

Minkähänlaisia ajatuksia tämä herättää palstan markkina-arvoteoreetikoissa?

http://thedailywhat.tumblr.com/post/34198531887/virginity-for-sale-of-the-day-hold-on-to-your#disqus_thread

http://virginswanted.com.au/catarina-BID.html

http://virginswanted.com.au/alex-BID.html
321305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Ei maksa mitään mutta siitä saa 10 pistettä..siis se jätkä.

Äänestä

Mies: 10 pistettä (Lähde: Tero Vaara)
Nainen: 780 000€

Mikäs miehenä ollessa -.-

Äänestä

Olette tainneet ymmärtää Mamban biisin väärin. Se jätkä sai kymmenen pistettä siitä että KORKKASI neitsyen, ei omasta neitsyydestään.

Äänestä
  • Kyllä mä ainakin ymmärsin sen ihan oikein juuri noin. En vaan käytä sanaa korkkaaminen...

    Äänestä

Tuosta tuli mieleeni vain että se vaginaneitsyys ei minua niin kiinnosta koska emättimen tarkoitus on vain tulla höylätyksi monotonisesti uudelleen ja uudelleen. Mielenkiintoisempaa tai inhimillisesti herkempää touhua olisi viedä (passiivisesti) naisen käsi- ja suuneitsyys, koska tällaisissa asioissa nousevat esille yksilöiden erot.

Tietenkin tässäkin tapauksessa naisen pitäisi olla myös emätinneitsyt koska jos hän olisi jo jäänyt jonkun panoeinon yliajamaksi niin todennäköisesti hän olisi tehnyt muitakin teennäisiä seksiliikkeitä.

Äänestä
  • Suo kiinnostaa vaan omasta peppuneitsyydestäs pääseminen. Mä voin kyllä avittaa siinä.

    Äänestä

  • teromambavaara kirjoitti:

    Suo kiinnostaa vaan omasta peppuneitsyydestäs pääseminen. Mä voin kyllä avittaa siinä.

    väärin ja sairasta

    Äänestä

Naisen puhtaus on mittaamattoman arvokas, sen sijaan mies ei voi olla saastunut vaikka panisi kuinka montaa naista.

Miehen neitsyys ei täten ole juuri minkään arvoinen, mutta naisen on.

Äänestä

Onko naisetkin noin idiootteja? Vai oliko ostaja toinen mies?

Äänestä
  • Olipa tyhmä kommentti. Huutajien nimet löydät linkin takaa.

    Äänestä

  • vielä idiootimpia? kirjoitti:

    Olipa tyhmä kommentti. Huutajien nimet löydät linkin takaa.

    Täyttä asiaahan siinä oli. Minkäs sille voi että tietyt miehet on noin hölmöjä, ja vielä niin hölmöjä että ylpeilevät hölmöydellään. Ja me muut naureskellaan.

    Äänestä

  • Hehheh. kirjoitti:

    Täyttä asiaahan siinä oli. Minkäs sille voi että tietyt miehet on noin hölmöjä, ja vielä niin hölmöjä että ylpeilevät hölmöydellään. Ja me muut naureskellaan.

    No tietyt naisetkin on näköjään hölmöjä kun maksavat 3000 dollaria jostain neitsytpojasta, vaikka saisivat helposti ilmaiseksikin.

    Äänestä

Mieluummin kysyin, mitä ajatuksia tämä herättää palstan markkina-arvoteorian vastustajissa.

Äänestä
  • * kysyisin

    Äänestä

  • Piti tuota linkkiäkin vilkaista vielä. Näköjään Catarinan impeys meni sitten kaupaksi Japaniin. Tässähän on se jännä puoli, että ottaen huomioon nousevan auringon maan miesten strategiset keskimitat Catarina voi todennäköisesti myydä tuotettaan - ainakin teknisesti määriteltynä - vielä uudemmankin kerran.

    Äänestä

  • Hämärän rajoilta kirjoitti:

    Piti tuota linkkiäkin vilkaista vielä. Näköjään Catarinan impeys meni sitten kaupaksi Japaniin. Tässähän on se jännä puoli, että ottaen huomioon nousevan auringon maan miesten strategiset keskimitat Catarina voi todennäköisesti myydä tuotettaan - ainakin teknisesti määriteltynä - vielä uudemmankin kerran.

    Sama koskee atm:ää

    Äänestä

Seuraavanlaisia: kuinka paljon maksaakaan plastiikkakirurgilla uusi immenkalvo? Näitä leikkauksia tehdään ihan yleisesti erään uskontokunnan naisille tuolla idässä päin ;) Ja tämä on muuten ihan totta, uskokaa tai älkää.

Sen verran se neitsyys maksaa!

Eli:ei kai tuokaan "neitsyt" niin tyhmä ole, että olisi oikeasti myynyt eka rakastelukertansa jollekin kiimaiselle äijänkäppänälle? Oikea eka kerta on mitä todennäköisimmin mennyt jollekin komealle ensirakastajalle.

Uskotteko todellakin kaikki mitä viihde/skandaalilehdet teille syöttävät?

Äänestä
  • No siis tuostahan on ilmeisesti dokumenttielokuva tekeillä, kuten ehkä aloituksesta nokkelimmat oivalsivat.

    Äänestä

Mitäkö ajatuksia tuo herättää?

No olen todella ihmeissäni siitä, että onko joku oikeasti valmis maksamaan miehen neitsyydestä 3000 dollaria? :O

Normaalimpaa on, että mies joutuu maksamaan päästäkseen neitsyydestään eroon.

Äänestä
  • Ehkä se 3000 maksettiinkin vain siitä, että pääse tuohon dokkariin jota tuo australialainen tyyppi on ilmeisesti tekemässä. Kuuluisuus kiihottaa neitsytpoikaa enemmän.

    Äänestä

Miehen "neitsyyttähän" ei voi mitenkään todentaa. Naisen kohdalla ainakin teoreettisesti voi, joskin käsittääkseni sekin on vähän epävarma juttu.

Äänestä
  • Valheenpaljastustesti olisi luotettavampi.

    Ja ehkä se sitten joitain naisia kiihottaa ajatus korkata neitsytmies, olla se ensimmäinen nainen, jonka emättimessä pippeli siemenensä poksauttaa. Näin palstatermein. Oikeastaan tuo korkkaus -sana sopii paremmin mieheen: ensimmäisen kerran aukeaa pimpassa pippelin nuppi ja siemenvaahtoa tulee täysi kuppi.

    Äänestä

Jos kyynisesti ajattelen, niin välttämättä kumpikaan noista huutakaupattavista eivät ole neitsyitä. Miehellä vähän paha todeta, ja kuten joku tuossa edellä totesi niin naiselle se impeys voidaan palauttaa kirurgisella toimenpiteellä. Ota noista nyt sitten selvää.

Mutta, se ei ole tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa. Sen verran olen utelias, että haluaisin tietää voittotarjouksien tekijöiden iän, ulkonäön ja varallisuuden. Ja kuka tietää vaikka noiden huutokaupattavien kuvatkin olisivat huijausta :-).

Summa summarum, naisten neitsyyttä arvostetaan, huomattavasti enemmän kuin miesten....

Äänestä

Tuon näkönen nainen ei voi olla neitsyt.

Äänestä
  • Ai jaa? Miten se ulkonäkö liittyy neitsyyteen? Poksahtaako naamastakin joku kalvo?

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    Ai jaa? Miten se ulkonäkö liittyy neitsyyteen? Poksahtaako naamastakin joku kalvo?

    Kyllä sen saamattomuuden näkee naamasta (ainakin miehillä).

    Äänestä

Minusta sillä ei ole mitään merkitystä on "oikeasti neitsyt" vai ei. Tässä on kyse enemmänkin siitä että miten paljon ihmiset on valmiita maksamaan neitsyiden panemisesta. Uskon että on ihan oikeita neitsyitä, jos tästä jotain dokkariakin ollaan tekemässä. Onko neitsyet muka niin harvinaisia ettei voi olla?

Ärsyttää tämä nettipalstojen skeptisyys, jokainen kommenttikin on aina jonkun mielestä jonkun saman tyypin kirjoittamia ja joskus koko ketju on pelkkää yhden ihmisen tuotetta.

Äänestä
  • Ei pitäisi ärsyttää, aiheellista skeptisyyttä se on. Muistelen joskus itsekin kirjoittaneeni suoli kaksneljään ketjun, jossa vänkäsin pelkästään itseni kanssa eri nimimerkeillä. Tuo on aivan trollaamisen rutiinitekniikoita, opetetaan peruskurssilla.

    Äänestä

  • Random Nick kirjoitti:

    Ei pitäisi ärsyttää, aiheellista skeptisyyttä se on. Muistelen joskus itsekin kirjoittaneeni suoli kaksneljään ketjun, jossa vänkäsin pelkästään itseni kanssa eri nimimerkeillä. Tuo on aivan trollaamisen rutiinitekniikoita, opetetaan peruskurssilla.

    Kunhan katsoo etteivät kellonajat ole liian peräkkäin, ettei herätä epäilyksiä.

    Äänestä

  • Troll King Gasbrain kirjoitti:

    Kunhan katsoo etteivät kellonajat ole liian peräkkäin, ettei herätä epäilyksiä.

    Mutta ammattimies on ammattimies.

    Äänestä

  • Trollmaster kirjoitti:

    Mutta ammattimies on ammattimies.

    Oho. Hups!

    Äänestä

  • Random Nick kirjoitti:

    Ei pitäisi ärsyttää, aiheellista skeptisyyttä se on. Muistelen joskus itsekin kirjoittaneeni suoli kaksneljään ketjun, jossa vänkäsin pelkästään itseni kanssa eri nimimerkeillä. Tuo on aivan trollaamisen rutiinitekniikoita, opetetaan peruskurssilla.

    trollaamisen tarkoitus ja miksi siihen on tapana käydä perus ja korkeamman asteen kursseja ja väittää itsensä kanssa.
    Irl tuohan aiheuttaa välittömästi taudin leviämisen palstaan ja jäljelle jää taas kerran välittömästi ja pysyvästi vain kirjoitusten (ja kirjoittajien) p*skakasa... 8|

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mitä maksaa? kirjoitti:

Australialainen elokuvantekijä on maksanut kahdelle nuorelle neitsyellee, miehelle ja naiselle 20 000 dollaria, että he laittavat neitsyytensä huutokaupattavaksi. Huutokauppa on juuri päättynyt. Naisen neitsyydestä maksettiin 780 000 dollaria. Miehestä 3000 dollaria.

Minkähänlaisia ajatuksia tämä herättää palstan markkina-arvoteoreetikoissa?

http://thedailywhat.tumblr.com/post/34198531887/virginity-for-sale-of-the-day-hold-on-to-your#disqus_thread

http://virginswanted.com.au/catarina-BID.html

http://virginswanted.com.au/alex-BID.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu