Jouni Hynynen?

oletmitäpuhut?

Hieman..tai oikeasti hyvinkin paljon ärsytti Jouni Hynysen haastattelu maikkarin aamulähetyksessä.

Miksi Hynysen on viljeltävä aivan joka asiassa, julkisuuden valokeilassa, v-alkuista sanaa ja kiroilla, eikö Hynysen rokkarin ura riitä tekemään hänestä rokkaria vaan täytyykö hänen puheessaan viljelemiä rivouksia ja kiroilua käyttää tukena siinä että on uskottava rokkari.

Muuten varmasti aivan ok ja fiksu ihminen mutta tuntuu ja vaikuttaa aivan sille kuin hän teeskentelisi olemalla ja puhumalla juuri noin. Alkaisi jo pikkuhiljaa vaikkapa aikuistumaan ja siivoaisi kielenkäyttönsä.

Väitti haastattelussa että vanhuus ja onnellisuus ei sovi mitenkään yhteen, on mahdoton yhtälö. No eihän se todellakaan pidä kaikkien kohdalla paikkaansa, kovin synkkänä näkee vanhuuuden, ehkä esimerkki tulee hänen lähipiiristään ja hän ei näe lähipiiriään kauemmaksi.

7

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oletmitäpuhut

      Tänä aamuna oli laulaja Jesse Kaikurannan haastattelu, oli "hieman" eroa Hynysen haastatteluun. Todella fiksusti ja kohteliaasti käyttäytyi Kaikuranta.

      Esimerkiksi voi mainita että jos Kaikuranta haastattelun jälkeen kiittää "Hyvin paljon kiitoksia" niin Hynysen vastaus on "Vittu ihan sama, ei kiinnosta"

    • Quantanamo

      Ensinnäkin Hynynen ei ole oikeata rokkaria nähnytkään.

      Toisekseen Hynynen on idiootti, joten hänen lausuntonsa eivät tule koskaan yllätyksenä.

    • hdkxoa

      No kyllä jaksaa yllättää, eikö tuo mies aikuistu oikeasti koskaan, aivan selvästi teeskentelyä, yrittää olla kovakin rokkari.

      Antas musiikin puhua puolestaan ja ajattelis vähän mitä suustaan ulos päästää, jäänyt teini-asteelle.

    • Hynynen 0

      Jouni Hynynen on todella kateellinen ainakin Vain Elämää tähdille,ei voi muuta päätellä noista päättömistä lausunnoista.Sitä kiroilua,v....n hokemista ja rääkymistä mitä Hynynen
      harjoittaa ei kuuntele eikä taatusti osta kukaan.

    • aurinkokaulassa

      Ei se ainakaan kateellinen ole, se ei tuollaiseen toisensa kehumisen sirkukseen lähtis mukaan.
      Kotiteollisuus ei ole suosikkejani en sen takia puolusta Hynystä.
      Kukaan muu niistä ei osaa soittaaa juuri mitään paitsi rumpali joku siukonen vai mikä se on ?
      Kyllä se Hynynen osaa sanoittaa mutta eipä siitä muuhun ole. Se on vaan semmonen huumoriveikko olevinaan. Liikaa se läträä viinan kanssa.

      • hyhyhyh

        Niinpä. Sen perusteella, mitä olen kuullut, niin ei Hynynenkään osaa juuri mitään soittaa. Ainakaan se ei käy ilmi julkaistusta tuotannostaan. Piisit on aina tai yleensä sitä samaa laiskaa kitaravallia. En tosin ole kuullut "albumiraitoja" mitenkään laajasti.


    • Kotimullkero

      Kotiteollisuuden musiikki on täyttä passkaa.. Hynynen vois mennä ennemmin kotiteollisuuteen vetämään vaikka kä**een.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      143
      5176
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      129
      3299
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3289
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3203
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2596
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      35
      2253
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2198
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      1906
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1864
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      88
      1785
    Aihe