Lepomitoista

Nähty on

Olen ollut kolmena kesänä helsingin maaauimalassa kesätyöläisenä siivojana, Joten veltoja kaluja on tullut työnlomassa nähtyä satoja ellei peräri tuhansia.

Olen jo aikuinen nainen ( 24v) joten tajuan kyllä ettei lepokoolla ole välttämättä yhteyttä seisovankalun koon kanssa, Jotenka keskitytään tässä keskustelussa vain lepokokoihin jotka ovat suomalaisten osalta " harmi " kyllä melko olemattoman pienet.

Mittoihin sen tarkemmin menemättä koska havainnot perustuvat vain ja ainoastaan silmämääräiseen havantoihin voin kertoa miehille jotka kärsivät pienikalu kompleksista teillä ei ole mitään hävetävää, Sillä 95% suomalaisitta omistaa naurettavan pienen kalun lepotilassa.

Joukkoon mahtuu toki poikkeuksia kansalaisuuteen katsomatta, Joskin ulkomaalaisilla " pois lukien aasialaiset " on lepokoko silmiinpistävästi suurempi.

Yhtäkaikki sen koolla ei loppupeleissä ole suurtakaan merkitystä jos osaa rakastelun aikana muutakin kun heiluttaa lantiota 3 minuuttia kuin singeri.

Se mikä sai minut avautumaan tänne teidän miesten leikkikentälle oli nuo huvitavat väitteet kalujenne koosta vaikka ne olisi kuinka seisokki kokoja en voi kuin hymyillä ja muistella niitä satoja katkarapuja joista sitten kasvaa " epäilen suuresti " 20 senttisiä :)

PS. Te joilla se on lepotilassa iso olkaa onnellisia sillä useimmin se on juuri lepotilassa muiden nähtävillä " uimahallit, pukuhuoneet, nakurannat, terveystarkastukset,räsypokka ym. ym. "

6

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mittoihin sen tarkemmin menemättä koska havainnot perustuvat vain ja ainoastaan silmämääräiseen havantoihin voin kertoa miehille jotka kärsivät pienikalu kompleksista teillä ei ole mitään hävetävää, Sillä 95% suomalaisitta omistaa naurettavan pienen kalun lepotilassa.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Tuohon sen verran tuumisin, että pienikalukompleksista kärsivillä on hävettävää, vai miksi he muuten häpeäisivät. Ja hävettävää on juuri tuolla 95 prosentilla, nimittäin jos pientä lepomulkkuaan häpeää. Mutta onpa ainakin kavereita;)

      Olet ymmärtäny hyvinkin väärin, jos kuvittelet, että täällä nappimulkut kehuisivat kulliensa 20-senttisiksi kasvavan.
      Ensinnäkin täällä ei ole päivystysvuorollani ollut kuin muutama, jotka edes mainitsevat omaavansa yli 20cm. Ja heillä on olleet isot lepomulkutkin. Yksikään ison omaava ei ole sitä kehunut 3-senttisestä kasvattaneensa, ellei sitten joku pikkukikkeli harmistuksissaanh ole provonnut.

      Väitetäänhän täällä erään taholta, että iso lepomulkku peräti pienenee seisokkiin noustessaan. Mutta se on sitä kateellisen höpinää.
      Kunpa pikkukikut ottaisivat tällaisen meikäläisen asenteen ja nauttisivat myös toisten isoista kulleista oman naperonsa ohessa. Kadehtimalla ei oma ainakaan kasva.

    • Näinkin...

      Hyvä myös muistaa se, että lepomitta ei ole koskaan vakio, vaan vaihtelee lämpötilan ym mukaan. Sama kalu saunassa ja tai juuri uimasta tulleena, niin eroi voi olla useempia senttejä. Tarkaa ja "oikeaa" lepomittaa on vaikea määrittää.
      Lisäksi esim. jopa pienen ajatuksen voimalla saa hieman lisää lepomittaan kun ajattelee sopivia asioita...tai jopa näkee niitä. hetkessä kalu paksuuntuun ja kasvaa pituutta ja silti sitä voi sivullinen voi luulla olevan lepotilassa...

      • Jos epäilen jonkun lepotilaa, niin otan reippaalla otteella vasurilla varresta ja oikealla säkeistä ja vähän puristelen... Voihan siinä saada turpaan, mutta myös suuhun:)

        Tehkää kaikki samoin. Feikkilepotilat paljastuvat tuolla lailla kätevästi ja yleisessä saunassa voi huikata muille, että tälläpä olikin pikkuisen stondista, eli älkääpä olko huolissanne.


    • Asus ihan ite

      Olet mies, et nainen. Naisille koolla ei väliä, muuta kuin miehen koolla ja sillä ,että on se perus suomalainen 11 - 15cm.

      Muuten puhut havainnoissasi totta. Samaa itsekin ihmetellyt, että kovaa on kasvu :)

      • Oletko käynyt itsesuggestio-kurssit missä päin. Hyvin toimivat ainakin, jos uskot että naisille koolla (siis muun, kuin miehen) ei ole väliä.
        Kukaan nappimulkku ei ole kehunut 20-senttisellään. Sanon sen sinullekin, kun et osaa lukea keskusteluista.


        ( Itsesuggestio on yksi väline vahvistaa elämänlaatua ja työssä jaksamista. Se on sisäistä puhetta, pysähtymistä ja hiljentymistä. Myönteisimmillään se on naivia uskoa ja luottamusta siihen, etta pystyy toteuttamaan unelmansa enemmin tai myohemmin, tavalla tai toisella.)

        Sinä olet suggeroinut itsesi uskomaan tiettyjä asioita, joita en nyt jaksa toistaa...


      • Asus ihan ite
        h-x kirjoitti:

        Oletko käynyt itsesuggestio-kurssit missä päin. Hyvin toimivat ainakin, jos uskot että naisille koolla (siis muun, kuin miehen) ei ole väliä.
        Kukaan nappimulkku ei ole kehunut 20-senttisellään. Sanon sen sinullekin, kun et osaa lukea keskusteluista.


        ( Itsesuggestio on yksi väline vahvistaa elämänlaatua ja työssä jaksamista. Se on sisäistä puhetta, pysähtymistä ja hiljentymistä. Myönteisimmillään se on naivia uskoa ja luottamusta siihen, etta pystyy toteuttamaan unelmansa enemmin tai myohemmin, tavalla tai toisella.)

        Sinä olet suggeroinut itsesi uskomaan tiettyjä asioita, joita en nyt jaksa toistaa...

        En tarvitse itsesuggestio-kursseja, kun uskon lukemaani ja näkemääni. Sinä HOMO olet itsesi kyllä tehnyt hekisesti sairaaksi uskomalla satuihisi 16cm keskimitoista sun muusta. Onko se itsesuggestioa? Olet jakautunut usempaan persoonaan näissä keskusteluissa, HULLU!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      209
      14135
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      55
      5567
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      68
      4875
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      283
      3887
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      114
      3606
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      133
      3586
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      85
      2130
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1477
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1251
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1175
    Aihe