mitataanko kalu häpyluusta alkaen?

kikuli kasvanut

Luin jostain, että pili mitataan häpyluusta alkaen kikulin yläpuolelta ja vartta pitkin. Luuhan sijaitsee vähän ihon sisäpuolella, eli mittaa pitää painaa kalun juuresta sisäänpäin.

Edellisestä mittauksesta onkin aikaa jo 10 vuotta, kun 17 kesäisenä kavereiden kanssa yksitelleen kävimme veskissä mittaamassa ja naureskelimme asialle. Silloin pili oli 15cm. Eilen päätin tehdä uuden mittauksen, kun tälle palstalle eksyin. Oletin, ettei se keppi siitä ajasta enää ole kasvanut. Hämmästyksekseni kuitenkin mittaa olikin reilut 17cm. Ympärysmittaa en ottanut, kun ei taipuisaa mittanauhaa löytynyt.

Aiemman mittauksen jälkeen ajattelin, että on mulla onneksi sentään pikkusen keskiarvoa pitempi. Nyt kuitenkin itsetunto kohosi ainakin 2 senttiä! Minulla on ollut vain yksi nainen (nykyinen vaimoni), jonka kanssa olen seksiä harrastanut, joten kommentteja en ole nakista muilta kuullut. Joskus vaimo jossakin asennossa sanoo, että älä työnnä niin syvälle, mutta pääosin on ihan tyytyväinen tavaran kokoon.

Semmosta, mutta kertokaapa tuosta mittauksesta miten se pitäisi tehdä tai miten olette itse mitanneet.

17

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • p.ersereikä

      Solisluusta k.yrpä mitataan, solisluusta poikaseni.

    • H-X homo

      Minä mittaan rehellisesti persereiästä, kuten kaikki muutkin tällä palstalla tekevät. Ja kyllähän siten mitattuna kalusi on aika pieni. Minulla on liki 30 cm.

      • Asus ihan ite!!

        takaraivostako mittasit? Minä en saabnu kuin 17 cm persereiästä mitattuna.


      • Asus ihan ite
        Asus ihan ite!! kirjoitti:

        takaraivostako mittasit? Minä en saabnu kuin 17 cm persereiästä mitattuna.

        Joku vitun nyrkillä tapettava huoranpenty-oelle, nysämuna, esiintynyt nikilläni!! Sais tauluun vetää, mutta ette uskalla paikalle?!


    • oikein1

      Oikein olet mitannut ja omistat reippaasti keskiarvoa isomman patukan.
      Tuskimpa se on kasvanut vuosien myötä, mutta ehkä mittasit sen silloin nuorena miehenä väärin...vai oletko sitä mieltä että se on oikeasti isompi kuin silloin...tuollaisen parin sentin kasvun jo kyl huomaa ihan silmälläkin.

    • Mahtaakohan H-X homo olla joku vajakki h-x:n suvusta vai joku h-x:n vihamiehistä? Mietin vain kuka voi vhata meidän viihdyttäjää?

      • 34tg

        Asus nyt ainakin ei pidä H-X:stä. Itse kyllä pidän


      • 34tg kirjoitti:

        Asus nyt ainakin ei pidä H-X:stä. Itse kyllä pidän

        Ouuujeee

        Rakastan teitä kaikkia kahta:D


    • Tarkkaavainen lukija

      Ainoa virallisesti hyväksytty tapa mitata kullin pituus on käyttää nollapisteenä persesilmän keskipistettä. Tarkoitukseen voi vallan mainiosti käyttää vaihtoehtoisesti joko rulla- tai työntömittaa. Mikäli yksin mittaaminen on kovin vaikeata, niin pyydä toki ystäviäsi tai vanhempiasi avuksi.

    • Asus ihan ite

      Niin, siis oleellustahan on se, MITEN mittaat. Pienellä alataivutuksella saan omaani helpolla muutaman extra-sentin.

    • asdffds

      Hahah. Sama pikku katkarapu täällä näköjään vieläkin itkee vuodesta toiseen omaa pikku murheenkryyniään. Ei oo tosi. :D

      Ei helvetti. Ottaisit siltä jelkkikseltä oppia. Nysä silläkin oli ja nykyään kehtaa pukukopissa ottaa housut jalasta. Olisit jo muovannu siitä 13-senttisestä pikkupiiperöstä jotakin vähän parempaa.

      • Asus ihan ite

        Katohak, napoleonsynroomainen ikineitsyt eli eräs H-X:n sivuhhahmo palannut. Ota sinä ja jelkkaa itsesi hirteen tuhkaamasta ilmaa,vitun mikki hiiri!!

        Ei tässä tarvii hurveesti itkeä, kun on munaa sopivasti ja netti ja oppikirjat täynnä tietoa.


      • Asus ihan ite kirjoitti:

        Katohak, napoleonsynroomainen ikineitsyt eli eräs H-X:n sivuhhahmo palannut. Ota sinä ja jelkkaa itsesi hirteen tuhkaamasta ilmaa,vitun mikki hiiri!!

        Ei tässä tarvii hurveesti itkeä, kun on munaa sopivasti ja netti ja oppikirjat täynnä tietoa.

        Ettei vaan olis nuo kirjat ainoat, mistä genitaaleja näet?

        Asidofiilus onkin sitten kuin Islannin Grimsvötn, joka myös tuhkasi ilmaa;)
        Sitäkö hait?

        Annatko vielä sen linkin siitä Suomessa tehdystä kullitutkimuksesta?


    • Asus ihan ite

      Tällä palatalla mittaus persereijästä asti tai pari tuumaa rektumin sisäpuolelta. Myöskin navasta on hyvä mitata.
      Taivuttamala ja sivusta mittaamalla nämä ikineitsyet saavat myöskin lisämittaa ja hyvän mielen.

      • h-xn assistentti

        Noilla metodeilla joku on saanut omansa 17-senttiseksi.

        Mutta kuka kehtaa perseestämitattua ilmoittaa mittanaan. En itse kehtaisi...:D


      • Jotta saadaan
        h-xn assistentti kirjoitti:

        Noilla metodeilla joku on saanut omansa 17-senttiseksi.

        Mutta kuka kehtaa perseestämitattua ilmoittaa mittanaan. En itse kehtaisi...:D

        huomioitua sekä pituus että paksuus, on mitattava kukon tilavuus. Työkunnossa
        oleva jorma työnnetään piripintaan täytettyyn vesiastiaan ja mitataan sen syrjäyttämän veden määrä.
        Huilaavan lerssin tilavuus selviää samalla fallografisella menetelmällä.


      • Asus ihan ite
        h-xn assistentti kirjoitti:

        Noilla metodeilla joku on saanut omansa 17-senttiseksi.

        Mutta kuka kehtaa perseestämitattua ilmoittaa mittanaan. En itse kehtaisi...:D

        Minun 17cm on mitattu niin, että muLkun ja häpyluun vinkkeli 90 astetta, mitta kiinni häpyluun pinnassa niissä määrin kuin painuu. Selkä suorana, mutta ei seinää vasten.

        Täällähän esim. asddfds (napoleon) mittaa niin, että laittaa mitan nollapään kaksoisleukansa alle pitoon ja siitä sitten mahaa pitkin molon kärkeen ottaa mitan. Ennen mittausta hän imee munaansa munaoumpulla ja hautoo villasukassa - itseäsiassa nussii villasukkaa katsoessaan kääpiöpornoa ua juuri ennen kuin roiskii pallit tyhjäksi (2 pisaraa kusta) hän ottaa lukemat ja lisää siihen pari kompensaatiosenttiä.
        Pikkumuehet saa ilmeisesti kusettaa munansa kokoa epätoivossaan kompensaatioksi mitättömyydelleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      209
      14135
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      55
      5567
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      68
      4875
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      283
      3887
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      114
      3606
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      133
      3586
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      85
      2130
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1477
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1251
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1175
    Aihe