IC-350

sifferi

Olisi yksisylinterinen IC-350 -moottoripyörä vm -60. Ei ruostetta, ei kulumaa sylinterissä, ei isoja puutteita. Tuotu Virosta, jossa purettu ja kaikki pultit jätetty löysälle, runko ja peltiosat maalattu oranssiksi joten maalatakin pitäisi. Periaatteessa pitäisi olla käyntikunnossa, mutta nuo löysälle jätetyt pultit... Papereita löytyy, vaan lieneekö nykyvirkamiehille riittävästi.
Myydään muuton ja oman vanhuuden takia museokunnostettavaksi. On nyt Loviisassa. Pikaiset yhteydenotot sifferiät sulopistefi. Vai panisko huutonettiin?

8

4703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei toimi ikinä

      Ei kait kukaan tuo moista vehjettä ulkomailta riesakseen ja vielä maksa siitä jotain??
      Ihan tarpeeksi saatu noista itäpyöristä(IC,Jawa,Ural,MZ..) jo silloin kun täälläkään ei köyhä muuta saanut ja pakko noihin sekaantua jos mieli mp eli sama juttu ollut sielläkin Virossa,Venäjällä jne että kunhan eroon pääsisi tänäpäivänä ja toisi jotain laadukkaampaa länsitekniikkaa,vaikka vanhaakin,tilalle...
      Nuo ei toiminut uutenakaan,eikä antanut kuin v tunteen,nautinnosta puhumattakaan.Sama juttu nelipyöräisissä joista Lada ainut joka toimikin suht ok.
      Skoodat,Warret,Ifat,Jaltat,Pobedat,Mosset.....säälittäviä!
      Laita jonkun Hiacen takaluukkuun kaupanpäällisiksi Afrikkaan.

      • sitroen.

        Et vain osaa... Etkä ymmärrä mobiilin olemusta.


    • Seppo Sepon Seppo

      Olipa naapurissa miehellä IC jolla kulki töissä.Ei ollut niitä mainittuja latausvikoja.Kun tuli eläkeikään niin lahjoitti pyörän pojalleen joka sai sen romukuntoon kuukaudessa.Samalainen tapaus oli Jaguar mopo joka joutui pojan ajoon niin pian oli sekin romuna.Tapahtui 60 luvulla.

    • Rahat hukkaan

      Älä turhaan laita rahojasti,mielenkiintoasi tai aikkasi moiseen ja anna olla siellä missä onkin.
      Nykysuomessa on varaa mistä valita ja taivas on auki nettiaikana hommata jotain mielenkiintoista ja länsimaista/Japanilaista moottoripyörää joka toimiikin kunnostettuna sekä antaakin omistajalleen jotain muuta kuin vi...sta ja ongelmia ongelmien perään.
      Kas kun nuo itävehkeet eivät toimineet edes uutena,olivat laadultaan materiaaleiltaan surkeita,tuotekehitystä ei ollut ja ainoastaan hinta oli syy miksi noita yleensä länsimaiden markkinoille tuotiin...eikä kovin moniin edes yritetty tuoda,Suomeen tietysti kun tuonne Itäblokkiin kuuluttiinkin.

      • Romut kierrätykseen

        Samaa mieltä! Tuon romun hinnalla saa jo ihan hyvän 5-10 vuotta vanhan nelitahtipiikin, joka toimii luotettavasti ja näyttää hyvältä. Samalla rahalla saa jopa 10 vuotta vanhan, nykyaikaisen auton! Ei mitään järkeä laittaa rahojaan ikivanhaan, epäluotettavaan ja rumaan romuun.


      • sifvertti
        Romut kierrätykseen kirjoitti:

        Samaa mieltä! Tuon romun hinnalla saa jo ihan hyvän 5-10 vuotta vanhan nelitahtipiikin, joka toimii luotettavasti ja näyttää hyvältä. Samalla rahalla saa jopa 10 vuotta vanhan, nykyaikaisen auton! Ei mitään järkeä laittaa rahojaan ikivanhaan, epäluotettavaan ja rumaan romuun.

        Ei se mikään ruma ole, päinvastoin! Oikein tyylikäs.

        Panin muuten kiertoon. Kun ei kiinnosta niin ei kiinnosta. Minulla ikä tuli vastaan, siis oma ikä.


    • Klasu3

      Suomi vapaa maa jokainen voi ostaa minkä haluaa.Turha täältä näiltä Essonbaarin asiantuntijoilta on kysellä jotka tietävinään joka asiasta.Jos joku haluaa jonkin entisöidä niin mitä sitten? Ei täällä kukaan sillä rikastu.On moni laittanut rahoja turhempaankin.Ostakaa mitä haluatte.Mielipiteitä on yhtä monta kuin miestäkin.

    • Hessu4

      Ompa tullut seurattua jo 60 luvulla itävehkeitä.Mikään ei toiminut muka uutenakaan..Kyllähän ne toimi kuka niitä koristeiksi olisi ostanut.Kokemusta on monesta merkistä.Hinta laatu oli kohdallaan.Katsokaapa Warren ja Trabantin hintoja siis 60 luvun malleja niin ei saa kiitoskaupalla.Että jos ei olisi kiinnostusta niitä saisi ilman.Kyse on nyt Saksasta Myös Emw autot kysyttyä tavaraa.Siis Bemarin itäkopio.Näinhän se täällä menee että mikä peli itsellä on niin se on maailman parhain.Toisilla romuja tai vääränmerkkisiä.Itsellä ei itäautoa eikä muutakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      246
      3334
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      32
      2403
    3. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      328
      2104
    4. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      79
      2022
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      108
      1921
    6. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      43
      1803
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      32
      1701
    8. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      32
      1492
    9. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      30
      1390
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      125
      1361
    Aihe