Kirjoitelkaa jonkin aikaa, pahimmat auervaarat tippuvat jo silloin. Soittelu, kuvien vaihto ennen treffejä vähintään fiksua. Mulla vain hyviä kokemuksia täältä, ikävä kyllä miehet kuulemma fuulaavat useinkin - kukaan nainen ei oo (vielä?) mua "huijannut", ja kokemusta tältä foorumilta on 10 vuotta...Muutama kaunis, pidempi rakkaussuhde mahtunut, jolloin tietty oon ollut täältä pois esim. sen vuoden seurustelun ajan.
Jos äijä ei anna numeroa tai se on salainen/pre-paid, kannattaa jo varoa. Lisäneuvoja annan kernaasti heh.
Jos äijä ei anna numeroa tai se on salainen/pre-paid, kannattaa jo varoa. Lisäneuvoja annan kernaasti heh.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Samaa mieltä, järki mukana. Pelimies näkyy pelimerkeistä... Myös naisissa näyttää olevan usean kanssa yhtä aikaa yrittäviä, jos tunnet joutuvasi varasijalle, kannattaa tapaus heivata.
Kokovartalokuva kannattaa pyytää.
http://naurunappula.com/343680/croppingjpg.jpg
Tuo 10 vuotta näkyy olevan mallina muillekin että kirjoitelkaa vaan älkääkä treffailko :).
Kyllä se taitaa kuitenkin olla niin että ikä karkaa jos täällä kunkin kanssa puolikaan vuotta kirjoittelee eikä se kuitenkaan ollut se sopiva tapaus.Kaksi naista ja vuosi elämästä mennyt hukkaan,kymmenen kirjoittelijaa ja viisi vuotta hukkaan.
Mitä pikimmin lähdette elävään elämään sitä nopeammin ja pitempään saatte elää yhteiselämää.
Minusta hetioitis freffeille vaan, näkee sen auervaarankin sitten silmästä silmään ja voipi heti lopettaa sen jutun. Silmät ne on sielun peili ja päältä kyllä näkee aika paljon.
Soittele en myöskään koskaan ennen ensi treffejä, puhelinnumeroni annan vain harvoille ja valituille. Tässä aloittajalle ohjetta. Näin ei kukaan auervaara ym. jää roikkumaan perään kun eivät edes tiedä kenen kanssa kahvilla kävivät.
Ei ole mitään järkeä pitkittää treffejä, jos on parisuhdetta hakemassa eikä vain kaveria. Kirjoittelu on aivan eri asia kuin tapaaminen. Hyvä alkuun on muutama viesti toki vaihtaa, jotta selviää kiinnostaako toinen sen verran, että voisi tavata. Mutta viikkojen ja kuukausien kirjoittelu on aivan täysin ajan hukkaan heittämistä, kun todennäköisempää on, että suhdetta ei kuitenkaan synny. Kirjoittaessa myöskin helposti muodostaa toisesta vääränlaisen käsityksen. Tykkään kirjoitella, mutta suhde muodostuu kuitenkin muualla kuin kirjekurssin merkeissä.
Olen vähän samoilla linjoilla.
Kannattaa muistaa sekin, että vaikka sen tyypin tapaisi nopealla aikataululla, niin ei ole pakko heti hypätä petiin. Tuntuu jotenkin typerältä että moni menee nykyään heti sänkyyn ja vasta sen jälkeen alkaa miettimään onko toinen edes kiinnostunut.
Mitä tapahtui sille normaalille treffailulle? Miksi niin kauhea kiire sänkyyn? Jos mies sen takia häviää ettei anna heti, niin tuskimpa siitä muutenkaan kestävää suhdetta syntyisi.
Minä en ole myöskään hakemassa mitään heti sänkyyn hyppäämistä. Ihan rauhassa haluan kunnolla tutustua naiseen. En ole siis häviämässä mihinkään vaan arvostan suuresti naista, joka haluaa alkuun tutustua. Koen varsin merkityksettömäksi sen, että mentäisiin heti heiluttelemaan peittoa. Mitään aitoja tunteita siinä ei ainakaan ole pelissä kun toista ei vielä tunne. Lähinnä pinnallisia. Itse haen niitä aitoja tunteita toista ihmistä kohtaan ja ne eivät synny heti.
Melkein kaikillahan täällä tuntuu olevan prepaid. Taitavat hankkia ihan varta vasten tähän tarkoitukseen.
Preapaid- liittymä kannattaa olla aluksi, koska ei tiedä mikä hörhö toisessa päässä on. Itsekkin käytin preapaid-liittymää aina eka treffeille asti, mikäli kaikki oli ok niin annoin vakinumeron. Treffit kannattaa hoitaa heti ja julkisella paikalla.
Itselläni on salainen numero, jos sitä nyt on edes tarvittu. Osa on ollut alusta lähtien avoimia ja rehellisiä ja antaneet ihan oikean olemassaolevan numeron. Olen itsekin antanut heille oikean julkisen numeron. Hörhöys selviää parhaassa tapauksessa jo ennen kuin niitä numeroita tarvitaan. Aika monet yrittää houkutella kotiinsa jo ekoille treffeille, onko sitten laiskuutta eli mukavuudenhalua vai hörhöyttä. Olen kerran mennytkin, eikä ollut hörhö vaan ihan kiva mies.
Mahdollisimman pian treffeille, jos yhtään kiinnostaa, ja ekat treffit ovat lyhyet ja julkisella paikalla. Siitä se tutustuminen vasta alkaa.
Minä pitkitin treffeille menoa ja kuikas sitten kävikään..No pas*ahan mulle jäi
rukkaseen.
olen käynyt treffeillä ja jos hyppää sänkyyn nii siitä vaan, ihan miltä itsestä tuntuu ja kumppanista
Olet juuri sitä tyyppiä joita huijarit hakevat.
"huijarit"..? Siis entäs jos se seksi ei ole kaikille mikään kummitus, vaan mukava asia?? Parisuhde on perseestä, jos se seksi ei tunnukkaan sitten mukavalta, vaikka lässytystä ja käsistä pitelemistä kyllä riittääkin..?
Hei!
Olen noin 3 kymppinen nainen ja minulla on kokemusta eri deitti saiteista. Täytyy kuitenkin tunnustaa, että suomi24 on ollut näistä paras. Toki tännekin mahtuu erilaisia kadun tallaajia ja häirikköjä mutta ainakin 90% tapaamistani miehistä (joita on 15) on olleet mielenkiintoisia ja täysjärkisiä tapauksia. Muutaman kanssa suhde on syventynyt seurusteluksi asti. Joten olkaa varovaisia ja valikoivia mutta älkää missään nimessä menettäkö toivoa, kyllä niitä hyviäkin tyyppejä on liikkeellä. Mitä puhelinnumeroihin ja kuviin tulee. Niin itse en vastaa kuvattomiin viesteihin ja ilman muuta vaadin puhelinnumeron ja monta puhelinkeskustelua ennen kuin edes harkitsen treffeille menemistä. Joskus, ehkä useinkin juttu kaatuu jo pelkkiin viesteihin, ei ole mitään yhteistä, emme osaa pitää toisen mielenkiintoa yllä eli ollaan jollain tasolla eri aaltopituudella. Silloin se on siinä eikä sitä kannata alkaa murehtimaan! Olen myös kerran tavannut henkilön joka oli eronnut mutta palasin kuitenkin exänsä luokse sen kolmen kuukauden aikana mitä tapailtiin.. harmillista mutta sitä elämä on.