Miten perkeleessä vatsaläskistä pääsee eroon? Olen 33-vuotias nainen, jolla vatsa on pahin kohta muuten suht. normaalissa vartalossa. Mulla kertyy siihen KAIKKI ylim. laardi, kuten joillain reisiin tai takapuoleen.
Ei ikinä kehtaa pitää mitään vatsan paljastavia kuteita. Mikä piru siinä on, että maha on niin törkee, syömäni laardi ei ikinä mene perseeseen tai reisiin?
Miten laardi lähtee mahasta?
10
9181
Vastaukset
- helppoo!
tuskinpa tuohon mitään ihme-patenttia on, mutta minusta tuntuu että vähähiilihydraattisen elämäntavan johdosta maharasva on ainakin valunut sinne persiiseen päin.sen verran toivoton olen, että en ole hoikistunut ihan täysin, mutta muutaman kilon kuitenkin.ja olen saanut palautetta siitä, että maha ei ole enää yhtä iso, kuulemma.mutta perää riittää ja kai hyvä niin koska se on terveellisempi kohta ihralle.tarkista ruokavaliota, sopimaton ruoka aiheuttaa konkreettista turvotusta jne.vaivaa,enkä tarkoita että sinulle vähähiilarinen olisi välttämättä se paras.jos on hiivan liikakasvuun taipuvainen,sit on varmasti apua.
- Ansku
Vähähiilihydraattinen dieetti poistaa tehoikkaimmin vatsaläskiä. Vyötärönseudulle kertyy rasvaa nimenomaan sellaisilla ihmisillä jotka lihovat helposti eli jotka ovat huonoja sietämään hiilareita.
Kannattaa alkaa syömään proteiinipitoista ruokaa ja jättää leipä ja valkoinen vilja pois. - Luolamies
Ansku kirjoitti:
Vähähiilihydraattinen dieetti poistaa tehoikkaimmin vatsaläskiä. Vyötärönseudulle kertyy rasvaa nimenomaan sellaisilla ihmisillä jotka lihovat helposti eli jotka ovat huonoja sietämään hiilareita.
Kannattaa alkaa syömään proteiinipitoista ruokaa ja jättää leipä ja valkoinen vilja pois.että makkara sisältää huomattavan määrän vehnäjauhoa. Siispä, makkarasta pitää luopua!
- nakki
Luolamies kirjoitti:
että makkara sisältää huomattavan määrän vehnäjauhoa. Siispä, makkarasta pitää luopua!
voihan sitä syödä gluteenittomia makkaroita..
- ???
aikuisen naisihmisen pitäis napa paljaana kulkeakaan? Minusta napapaidat pitäis laissa kieltää muutenkin (varsinkin lantiohousujen kans). Yhdistelmä istuu vain anorektisen laihan päälle muttei se kaunis ole sittenkään. Kaikilla muilla tulee vatsa- ja lantioläskit "kauniisti" esille, hyi olkoon!
- tuulia
maha lähtee lenkillä!!!mahaläskit on vielä helpommat saada pois kuin ahterissa olevat..lenkille vaan.
- pallo
Ei ainakaan mulla lähde vaikka käyn lenkillä 4-5 kertaa viikossa n. 8km kerralla. Pikemminkin jos vertaa mitä se oli vuosi sitten, niin on jopa kasvanut. Vaikka en syö yhtään enempää, pikemminkin paljon vähemmän esim. herkkuja kuin viime vuonna.
En myöskään syö vaaleaa leipää, pastaa, valkoista riisiä. En ole laihtunut yhtään. Masentavaa. Maha on kuin potkupallo. - #%&¤
Aivan, kyllä mullakin mahaläskit lähtee pois tosi helposti, mutta ne tulee myös mahaan "itsestään" takaisin. Olen normaalipainoinen (165/59), ja maha on tosi iso. Laihdutin pari kiloa ja kilot pysyivät poissa, mut jostain syystä se läski kai nousi sieltä perseestä mahaan. Niin käy aina. Juuri kun olen mahaani tyytyväinen, kiloja ei tule, mutta tavaraa mahaan kyllä. Kaikenlisäksi en haluaisi sitä sieltä perseestä pois... Toivotonta.
- Dragonella
Jostain kuulin, että vaikka kuinka tekisit vatsalihaksia, ne eivät kaikille tule heti näkyviin siksi, ettei rasva niiden päältä ole poistunut.
Vihjeenä sanottiin, että rasva palaisi parhaiten siten, että tekisi jotain todella rasvaa polttavaa aamulla ennen kuin on syönyt mitään.
Huhupuhetta?- mietiskelee
kannattaaa lueskella myös pakkotoiston foorumia, himobodaajat jos ketkä luulis tietävän mistä lähteee ja miten.. tosin kaikkeeen taitaa siellä olla neuvo et isoilla painoilla :D
ruokavalio ja liikunta menee käsikädessä, ts 60% tulee liikunnasta ja 40% ravinnosta. masentavaaa...
enne aamupalaa tehty lenkki tyhjentää hiilarivarastot (? jos muistan oikein) jonka jälkeen käyttää energialähteenä rasvaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399166Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737947Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681615657William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542353Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62091Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821740Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201688Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921427Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381358Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71283