Hei mies!
Jos olet hankkinut jo lapset ja eronneena nyt etsit uutta seuraa, niin jättäisitkö meidät lapsettomat neitokaiset rauhaan, pliiis!
Haen lapsetonta miestä, omaa kultaa itselleni, ja jos hänen kanssaan joskus haluan lapsia tai en, niin se ei kuulu sinulle katkera mies!
Jos olet tehnyt virheellisiä ratkaisuja elämässäsi, niin jätä meidät lapsettomat rauhaan, jotka olemme osanneet käyttää ehkäisyä. Ja välttyneet avioerolapsilta.
Oma elämäntilanteesi ei ole meidän vika! Niin makaa kuin petaa!
Ihanaa päivän jatkoa kaikille lapsettomille
Katkerat miehet!
25
611
Vastaukset
- Ikisinkku M
No nyt tuli asiaa, komppaan ja lisään vielä että naisetkaan ei saa suutahtaa jos lapseton mies hakee sellaista kultaa jolla ei jälkikasvua ole valmiiksi.
- katkera-mies
Haluaisin niin tutustua sinuun, mutta sinulla taitaa olla jonkin sortin aivovamma?
"Jos olet tehnyt virheellisiä ratkaisuja elämässäsi"- Selittäjä
Katkera-mies ei ymmärrä. No selitetään:
Jos et osaa käyttää ehkäisyä, niin siinä on virheellinen ratkaisu.
Jos ei tajuta tehdä aborttia, kun ei vanhemmiksi sovita niin siinä on toinen.
Jos teet lapsia sellaisen ihmisen kanssa, jonka kanssa sinulla ei ole kestävää parisuhdetta -> suuri virheellinen ratkaisu.
Jos teet vielä toisen tai kolmanne lapsen tähän suhteeseen -> silloin olet jo varsinainen ääliö. Siinä on sinulle virheellisiä ratkaisuja.
- lkjvgfdsfghj,kjnhgfd
Mukavaa päivänjatkoa myös sinulle, lapseton neito :) Mistähän sinunlaisia löytyisi kun täälläpäin on vain noita helvetin yh-lumppuja :(
- yksinäinen.mies
Olen lapseton mies.
- olet itse katkera
Vaikutat itse olevan lapsettomuudestasi katkera.
- anomen#
Hei nainen!
Jos olet hankkinut jo lapset ja eronneena nyt etsit uutta seuraa, niin jättäisitkö meidät lapsettomat miehet rauhaan, pliiis!
Etsin lapsetonta sinkkunaista , mutta yhteyttä ottavat vain nuo katkeroituneet yh-mammat.- en otakaan
Minä en laita aloitusviestiä lapsettomalle miehelle mutta kyllä moni lapseton mies ottaa minuun yhteyttä...useimmiten viestiä laittava mies on lapseton. Ja minulle käy kumpi vaan, jos sopivan löydän, lapseton tai sellainen mies, jolla on jo lapsia.
- lifemocker
minäkin voisin ottaa lapsettoman naisen
- ...................
Aloittaja ei taatusti ole nainen. :)
- Rimaa alemmas
Mielestäni teidän naisten kyllä kuuluisi olla suvaitsevaisempia yh-miesten suhteen, koska yh-naiset saavat jatkuvasti paskaa niskaansa.
- Anu Saagim
te tässä katkeroituneita olette,surkeat luuserit niinkuin yleensä tän sivun valittajat,tää pikkunakkiurpo joka yh-naisia haukkuu,hanki barbara,ei valita,tälle aloittajalle suosittelen dildoa,se riittää sulle ja kokoporukalle,mielenterveyslääkitystä,te suomalaiset olette muutenkin lihavia ja rumia
- Jennifer Aniston
Tämä oli tämän ketjun paras viesti. Kiitos siitä. Lisää tällaista.
- sinkkumieslapseton
Ihana nainen,mulla alko kyrpä heti seisoa,hyvä mielipide
- fsdfsdfsdfsd
Yh-tädit on usein niitä pahimpia teinilissuja, jotka sitten saa kolauksen ja valaistuu arvostamaan hyvää miestä (siis rahaa ja turvallisuutta toisin sanoen). Turha kiistää tosiasioita. Tiedätte itsekkin.
- etsin kunnes löydän
Minulle myös lapseton, tupakoimaton, alle 25v, mielellään 19-24v tyttö. Pituus siinä 160cm paikkeilla ja paino max 65kg. Eikä mielellään aiempia parisuhteita, tai yhden hyväksyn. Löytyykö sopivan nättejä niinku tänään kaupassa näin, mutta jostain syystä suuta en aukassu vaikka olisin kyllä halunnut ruveta jutteleen.
- lifemocker
^ tuohan menee ihan varmasti vetuiks, ensimmäiset suhteet kun HYVIN harvoin kestää pitemmän päälle
- mees83
Ei kyllä noilla kriteereillä löydy ketään... ja aiemmista parisuhteista on vaan hyötyä.
- lifemocker
kaveri sano joskus "naisella pitää olla ollut ainakin yksi pitkä suhde ja hänen sydämensä on pitänyt särkyä kerran, ennenkuin hän on valmis oikeaan suhteeseen"
lifemocker kirjoitti:
kaveri sano joskus "naisella pitää olla ollut ainakin yksi pitkä suhde ja hänen sydämensä on pitänyt särkyä kerran, ennenkuin hän on valmis oikeaan suhteeseen"
Tuon pitäisi olla meille aina sinkkuna olleille sitten periaatteessa mahdollisuus...
- 11*18
Ootko aloittaja vähän katkera?
- lapseton nainen C
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä. Lapsettomana naisena haluaa mielummin lapsettoman miehen. Jos on päättänyt elää lapsetonta elämää, niin miksi siihen haluaisi muiden naisten kanssa tehtyjä lapsia ja avioerokiistoja. Monilla miehillä saattaa olla vielä monen naisen kanssa lapsia, kun elämässä on juostu sängystä toiseen. Ei kiinnosta sellaiset äijät!
Ymmärrän, että lapsia on saatettu tehdä tosissaan ja takana on yksi pitkä avioliitto. Aina ei suhde kuitenkaan toimi. Sellaista en ymmärrä, että mies on saanut ns. vahinkolapsia aikoinaan lyhyistä suhteista tai on jo ollut ainakin pari kertaa avioliitossa ja kihloissa. Tällaiset miehet voisivat etsiä kaltaisiaan naisia, jotka tekevät lapsia vähän kenen kanssa huvittaa. Eronneille ja yhteishuoltaisukeillekin sopisi paremmin samankaltaiset naiset, koska he ymmärtävät toisensa tilanteet paremmin. Lapsettomille sopii lapsettomat, koska tällöin on aikaa toisille eikä tarvitse miettiä aina toisen "isäviikonloppuja" aikatauluineen ja ongelmineen. Eikä tarvitse sekaantua koko ajan elämään, jossa ex väkisinkin kummittelee. Jokainen tekee lapset omasta halustaan ja silloin on tyytyminen siihen, ettei lapsettomat aina halua ryhtyä varaäideiksi tai varaisiksi. Se ei ole katkeruutta vaan päätös elää elämä siten kuin haluaa.- lifemocker
eiköhän noita lapsettomia miehiä kuitenkin ole PIKKASEN enemmän kuin niitä lapsellisia....
Minulla ei ole lapsia enkä ole kyllä seurustellutkaan koskaan.. en silti kelpaa edes lapsettomalle naiselle... että näin.
- anteeksi vain
Itse en ottaisi yh-miestä. voisin perustella kantaani näin: lapset ovat ihania,kunhan ne eivät ole omia. En itse koe olevani valmis äitipuolen rooliin enkä halua lapsia. Olenkin vasta 23-vuotias mutta kelloni ei tikitä.
Eräs ystäväni on yh.äiti häneltä olen kuullut juttuja millaista arki on lapsen kanssa ja niistä olen saanut sellaisen käsityksen,että en jaksaisi todellakaan mitään lasta elämääni. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741