Kun

Miksi ns.ystävät pyytävät vaikka mailiossua vaikka eivät itse ota koskaan yhteyttä? Ei ole mukavaa, kun itse saa koko ajan olla aktiivinen osapuoli, jos vaikka haluaa jotain kysyä ja koskaan ei tiedä saako vastausta.
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ajattelisin että nyt kyseessä olis se että oottaa sinulta aloitetta. ite olen semmoinen joka odottaa että he aloittavan keskustelun. ja osa ystävistäni tietää sen. ne vain koittais saada sinuun puhtia ja uskoa että olet vielä kiinnostunut kaveruudesta. mut tää olis mun kanta. oletko koittanut jutella niille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyydetään kirjoitti:

Miksi ns.ystävät pyytävät vaikka mailiossua vaikka eivät itse ota koskaan yhteyttä? Ei ole mukavaa, kun itse saa koko ajan olla aktiivinen osapuoli, jos vaikka haluaa jotain kysyä ja koskaan ei tiedä saako vastausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu