Voi mikä soppa..

äh..

Mulle kävi vähän köpelösti,
olen lätkässä poikafrendini kaveriin(vapaa mies), joka
vaikuttaa olevan kiinnostunut myös minusta.

Nykyisen kanssa ei enää oikein synkkää,
mietin vain että miten minun kannattaisi toimia??

Tehdä ensin bänät, ja sitten "viestittää" tälle
kaverille, että olen vapaa..(??)

vai ovatko miehet keskenään niin lojaaleja, että eivät sekaannu toistensa tyttöystäviin..

10

2651

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saija

      Miehillä voi hyvinkin päteä se sanaton sopimus "kaverin entisiin ei kosketa". Jotkut ovat vielä erittäin tiukkoja sen kanssa...sääli. Toisinaan harmittaa, että pitikin huomata ensin tuo kundi, kun koko suhde on ollut jotain täysin hirveää...mutta, minkäs teet.
      Onnea

    • Korsto

      Jätä molemmat rauhaan. Varmaan kuvittelet, että mies hyvällä katsoo, kun ystävänsä vie muijan..ehei..

      Ja se, että mies "vaikuttaa olevan kiinnostunut" on pelkkää harhaa, valitan.

      • PAVELIINO

        nIIN MITÄ ETTÄ,,TYTÖILLE /NAISILLE / ODOTA SEKIVA POIKA / KYLLÄ HUMAA sinut HÄN EHKÄ HÄMMÄSTYY KUN OLET NIIN sievä ...ODOTA ,LÄHETÄ JOKU KAVERI SANOMMAAN HÄNELLE ?? EI SE TUU JOS VAHTAAT LIIKAAPELKÄÄ SINUA KUN OLET NIIN ???


    • mies

      Muuten tulee perkeleen moinen hälinä ja tappelu ja soosi ja teidän triangeli vaivaa teitä kaikkia lopun elämän.

      Sinä et voita mitään jos rupeat sähläämään. Muutaman kerran voit saada uutta munaa. Kerran turpaan. Ex ei ota takaisin ikinä. Ja se uus joko pelastaa kaveruuden ja dumppaa sut kun on saanu tarpeekseen tai sit se jää roikkumaan sun käsipuoleen ja muuttuu katkeraksi kun sinä hänet erotit kavereitten kaljaporukasta ja saat taas turpaan.

      Näin on näppylät.

      • PAVELIINO

        kUULE JOS SULLA NIIN TEKEE MUNAA ..OTA JOKU VAIKKA ISO KURKKU JA TYÖNNÄ SINNE PILLUUN .. ET SAA UUTTA POIKAYSTÄÄVÄÄ JOS LEVITÄT KAIKILLE JOTKA HALUAVAT NUSSIA ..ME MIHET HALUAMME NAISEN JOHON VOIMME LUO0TAA MYÖSKIN YSTÄVÄNÄ ,EIKÄ VAI PANOPUUNA""


    • Sari

      Tässä on oma tarinani:

      Seurustelin entiseni kanssa noin vuoden, yhdessäkin ehdittiin asua puoli vuotta. Kunnes noin vuosi sitten ero tuli yllätyksenä minulle. Eromme oli erittäin riitaisa ja sen jälkeen emme olleet puheväleissä pitkään aikaan. Entinen poikaystäväni mustamaalasi minut aivan täysin hänen kavereilleen.

      Kuitenkin yksi ilta vahingossa eksyin entiseni kaverin luokse yöksi. Jonka jälkeen tapailimme säännöllisesti, melkein päivittäin. Pelleilimme aikamme, istuimme samassa ravintolassa mutta eri pöydissä jossa myös entiseni oli. Salailimme suhdettamme noin kuukauden päivät. Loppujen lopuksi kaikki muut tiesivät asiasta paitsi entinen. Kyllä hänkin loppujen lopuksi tajusi missä mennään, kun lämpimiä katseita, salamyhkäisyyttä. Entinen poikaystäväni löi nykyistä, ja heidän välinsä oli erittäin kireällä kun asia paljastui. Onneksi nykyinen kertoi lopuksi suoraan entiselleni miten asia on.

      Loppujen lopuksi tarinalla on onnellinen loppu, entisen kanssa olen puheväleissä, pakkohan se on. En halua mennä nykyisen ja entisen väliin, antaa heidän olla ystäviä.
      Nykyistä rakastan yli kaiken ja entisen on se pakko hyväksyä, vaikka tuntuu että hän ei vieläkään ole sitä kunnolla hyväksynyt. Mutta aina minä tulen olemaan se kaverin ex. Mutta päivääkään en vaihtaisi pois.

    • Hmm..

      ..mutta toisella puolella.

      Treffasin kaverin ja sen tyttöystävän (en ollut tavannut aikaisemmin). Juttelin siinä sitten tytön kanssa jotain. Ilmeisesti jotain meni sinä iltana väärin kun kuulin jälkeenpäin kommenttia jostain syvällisistä keskusteluista kaveriltani.. meni vähän kiireessä ohi.

      Nyt en saa kaveriani kiinni vaikka olisi parikin hoidettavaa asiaa.

      Toivon etten vahingossakaan antanut kenenkään ymmärtää tilannetta väärin. En mielestäni ollut kuin kohtelias.

      Kavereiden tyttöystäviin en koske tai loppuu kaveruus siihen. Kyllä siinä pitää olla reilu aika välissä.

    • Jr. Aleksei

      että juuri tuollaisen hölmöyden takia on tullut 2 täysin eri kaveri porukkaa...ja miksi? koska ihmisten pitää hyppiä kukasta kukkaan...

    • paveliino

      Ymmärän ettet ole kiinnostunut kouluista" opinnoista " mutta kun tuut tänne ...koita miettiä . tai kysy naapuriltaa että miten ilmaiset itseäsi 2KIRJOITAT JKO JOO

    • Bazooka

      Kyllä, miehillä on sanaton sopimus siitä, että kavereiden entisiin tai nykyisiin ei kosketa. Jos kosketaan, niin kyseessä on tosirakkaus ja aikaa on kulunut välissä pitkään (=vuosia).

      On miehiä, jotka eivät noudata näitä säännöksiä. Poikaystäväsi kaveri saattaa olla sellainen. Mutta jos hän ei ole uskollinen ja luotettava miespuolisia kavereitaan kohtaan näissä asioissa, niin voit olla varma että hän ei olisi ikinä uskollinen SINUA kohtaan.

      Eli pidä näppisi erossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      68
      2598
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1545
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1528
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1228
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1071
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1032
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      974
    Aihe