lainaus täältä!
http://www.nettiet.fi/teemat/terveys/art153-Paasto---hyotya-vai-haittaa-.html
MOIKKA! LUIN NOI ARVIOT JA OHJEET JA TUNTUI ETTEI OLLUT OIKEIN TÄSMÄLLISTÄ TIETOA! MINÄ OLEN SUORITTANUT
USEITA PAASTOJA PISIMMÄN OLLESSA SATA VUOROKAUTTA. (100VRK) AIVAN OIKEIN SE OLI SILLOIN JA ON VARMAAN VIELÄ
KIN TYÖTÄTEKEVIEN MM-ENNÄTYS. EI SIIS SAIRAALAN LETKUISSA. JOS JOKU ON KIINNOSTUNUT SAAMAAN LISÄTIETOA ASIASTA NIIN OTTAKAA YHTEYTTÄ MINUUN. REIMA LIUKKU VAASA. SÄHKÖPOSTIOSOITTEENI ON [email protected] 0400660967. Hyvää vointia ja kevättä kaikille."
Mistä paastosta on kysymys, kun puhut 100 vrk:n paastosta?
Onko kysymyksessä valoravintokokeilu?
http://mustaomega.blogspot.com/2009/03/...matta.html
Muuten vain kiinnostuksesta kyselen, minulle 7 - 10 vrk:n mehupaasto silloin
tällöin on ollut riittävä, enkä siihenkään ole enää viime vuosina ryhtynyt.
Jos et voi täällä palstoilla vastata, niin unohda koko kysymys, niin kiinnostunut
en ole, että yksityispostia lähettelisin t. Maria07
100 vrk
3
657
Vastaukset
- totta vai ei?
lukekaapa tämä juttu!
http://mustaomega.blogspot.fi/2009/03/valoravinto-ela-syomatta.html
tässä linkki tämän blogin etusivulle!
http://mustaomega.blogspot.fi/ - reima3
Moi Maria! Kyllä kysymyksessä oli ihan terveyskaupasta ostetuilla mehuilla.Kannattaa kyllä lukea ja latautua hyvin ennenkuin lähtee pidemmille paastoille. Riittävä paasto että saadaan hyvä kuonaaineiden puhdistustulos on käsittääkseni n, 25-30 vrktta. Mikäli vakavia sairauksia niin silloin hyvä ola asiantuntijan/paastoa puoltavan tai tuntevan lääkärin seurannassa/ Reima.
- 100vrk
100vrk paasto ja 2kertaa olen testannut myös 50vrk mehupaasto .. euroa voi kysyä siis vaikka messengerillä tai soittaa .
Parhain terveisin Reima Liukku
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526