100 vrk

paasto???

lainaus täältä!

http://www.nettiet.fi/teemat/terveys/art153-Paasto---hyotya-vai-haittaa-.html

MOIKKA! LUIN NOI ARVIOT JA OHJEET JA TUNTUI ETTEI OLLUT OIKEIN TÄSMÄLLISTÄ TIETOA! MINÄ OLEN SUORITTANUT
USEITA PAASTOJA PISIMMÄN OLLESSA SATA VUOROKAUTTA. (100VRK) AIVAN OIKEIN SE OLI SILLOIN JA ON VARMAAN VIELÄ
KIN TYÖTÄTEKEVIEN MM-ENNÄTYS. EI SIIS SAIRAALAN LETKUISSA. JOS JOKU ON KIINNOSTUNUT SAAMAAN LISÄTIETOA ASIASTA NIIN OTTAKAA YHTEYTTÄ MINUUN. REIMA LIUKKU VAASA. SÄHKÖPOSTIOSOITTEENI ON [email protected] 0400660967. Hyvää vointia ja kevättä kaikille."


Mistä paastosta on kysymys, kun puhut 100 vrk:n paastosta?
Onko kysymyksessä valoravintokokeilu?
http://mustaomega.blogspot.com/2009/03/...matta.html

Muuten vain kiinnostuksesta kyselen, minulle 7 - 10 vrk:n mehupaasto silloin
tällöin on ollut riittävä, enkä siihenkään ole enää viime vuosina ryhtynyt.
Jos et voi täällä palstoilla vastata, niin unohda koko kysymys, niin kiinnostunut
en ole, että yksityispostia lähettelisin t. Maria07

3

766

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta vai ei?
    • reima3

      Moi Maria! Kyllä kysymyksessä oli ihan terveyskaupasta ostetuilla mehuilla.Kannattaa kyllä lukea ja latautua hyvin ennenkuin lähtee pidemmille paastoille. Riittävä paasto että saadaan hyvä kuonaaineiden puhdistustulos on käsittääkseni n, 25-30 vrktta. Mikäli vakavia sairauksia niin silloin hyvä ola asiantuntijan/paastoa puoltavan tai tuntevan lääkärin seurannassa/ Reima.

    • 100vrk

      100vrk paasto ja 2kertaa olen testannut myös 50vrk mehupaasto .. euroa voi kysyä siis vaikka messengerillä tai soittaa .
      Parhain terveisin Reima Liukku

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      259
      3161
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      69
      1221
    3. 66
      1153
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      948
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      866
    6. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      799
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      799
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      701
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      682
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      668
    Aihe