100 vrk

paasto???

lainaus täältä!

http://www.nettiet.fi/teemat/terveys/art153-Paasto---hyotya-vai-haittaa-.html

MOIKKA! LUIN NOI ARVIOT JA OHJEET JA TUNTUI ETTEI OLLUT OIKEIN TÄSMÄLLISTÄ TIETOA! MINÄ OLEN SUORITTANUT
USEITA PAASTOJA PISIMMÄN OLLESSA SATA VUOROKAUTTA. (100VRK) AIVAN OIKEIN SE OLI SILLOIN JA ON VARMAAN VIELÄ
KIN TYÖTÄTEKEVIEN MM-ENNÄTYS. EI SIIS SAIRAALAN LETKUISSA. JOS JOKU ON KIINNOSTUNUT SAAMAAN LISÄTIETOA ASIASTA NIIN OTTAKAA YHTEYTTÄ MINUUN. REIMA LIUKKU VAASA. SÄHKÖPOSTIOSOITTEENI ON [email protected] 0400660967. Hyvää vointia ja kevättä kaikille."


Mistä paastosta on kysymys, kun puhut 100 vrk:n paastosta?
Onko kysymyksessä valoravintokokeilu?
http://mustaomega.blogspot.com/2009/03/...matta.html

Muuten vain kiinnostuksesta kyselen, minulle 7 - 10 vrk:n mehupaasto silloin
tällöin on ollut riittävä, enkä siihenkään ole enää viime vuosina ryhtynyt.
Jos et voi täällä palstoilla vastata, niin unohda koko kysymys, niin kiinnostunut
en ole, että yksityispostia lähettelisin t. Maria07

3

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta vai ei?
    • reima3

      Moi Maria! Kyllä kysymyksessä oli ihan terveyskaupasta ostetuilla mehuilla.Kannattaa kyllä lukea ja latautua hyvin ennenkuin lähtee pidemmille paastoille. Riittävä paasto että saadaan hyvä kuonaaineiden puhdistustulos on käsittääkseni n, 25-30 vrktta. Mikäli vakavia sairauksia niin silloin hyvä ola asiantuntijan/paastoa puoltavan tai tuntevan lääkärin seurannassa/ Reima.

    • 100vrk

      100vrk paasto ja 2kertaa olen testannut myös 50vrk mehupaasto .. euroa voi kysyä siis vaikka messengerillä tai soittaa .
      Parhain terveisin Reima Liukku

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8506
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7757
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      9
      5345
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      4989
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4789
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      232
      3277
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3034
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      2916
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      77
      2894
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      24
      2526
    Aihe