AT-mies tarvitsee vahvan naisen ?

näin luulen

No, sellainen vaikutelma minulle on ainakin tullut, että AT.miehet keskimäärin taitavat aika lailla haaveilla vahvoista ja suorastaan pomottavista naisista. Siis sellaisesta "nainen vie ja mies vikisee" -suhteista.

Esimerkkinä tulee mieleen alotteiden teko, Suurimmalle osalle ihmisistä se on uskoakseni ihan sama, kumpi sen aloitteen tekee, mutta AT.miehelle on ilmeisestikin olennaisen tärkeää, että nainen on jo heti suhteen alussa (ja oletan, että myös suhteen jatkuessa) se aktiivisempi osapuoli ja mies itse saa heittäytyä passiiviseksi osapuoleksi suhteessa.

Ja onhan siinä toisaalta järkeäkin. Kun AT-miehet itsekin myöntävät olevansa kilttejä (joidenkin väitteiden mukaan jopa nössöjä), niin kaitpa tällainen kiltti mies sitten tarvitsee vahvan naisen ,huolehtimaan ja "suojelemaan" itseään (tätä miestä siis).

4

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • debunk hulk

      Olet väärässä heti monessakin kohtaa. ATM todennäköisemmin haluaa juurikin itseään heikomman ja kokemattomamman naisen. Siitä syystähän moni täällä haaveilee niistä teineistä (ja jopa neitsyistä) eikä mistään milffeistä. Vaikka ATM on jo aikuinen niin hän haluaa itseään nuoremman naisen, koska tällainen nainen olisi lähempänä sitä kokemustasoa mikä aikuisella ATM:llä on.

      Olet myös väärässä tuossa että "suurimmalle osalle ihmisistä se on uskoakseni ihan sama, kumpi sen aloitteen tekee". Tuohan on ihan naurettava väite, jos olet naisten kommentteja tälläkään palstalla seurannut. Naisillehan se tuntuu olevan nimenomaan elintärkeää että aloitteen tekee mies. Perusteluna tarjotaan jotain sellaista että miehen pitää olla Mies eikä mikkihiiri jne. Aito syy taitaa olla kuitenkin, se, että naiset haluavat säilyttää seksuaalisen valta-asemansa ja valkkailuasemansa, sillä aloitteen tekijähän aina luovuttaa vallan aloitteensa kohteelle, jolla on valta päättää hyväksyäkö vai hylätä aloite. Miehille sen sijaan tuo ei ole niin tärkeää, mutta monet ATM:t täällä huomauttaa että olisi mukava jos naisetkin joskus tekisi niitä aloitteita. Eli nimenomaan naisille se on tärkeää että aloitteen tekee mies, kun taas ATM:lle se ei ole niin tärkeää, mutta tasapuolisuuden nimessä toivottavaa, että naisetkin joskus niitä tekisivät.

    • omillaan asuvat

      " . Kun AT-miehet itsekin myöntävät olevansa kilttejä (joidenkin väitteiden mukaan jopa nössöjä), niin kaitpa tällainen kiltti mies sitten tarvitsee vahvan naisen ,huolehtimaan ja "suojelemaan" itseään (tätä miestä siis)

      Ainakin omillaan asuvat ja toimeentulevat kiltit ja nössöt miehet ovat oppineet huolehtimaan itsestään, koska heillä ei ole naista.

      Huolehtimista tarvitsevat ne ihanat komeat miehet jotka eivät ole tottuneet olemaan ilman naista.

    • Mulle kyllä kelpais hieman pomottava nainen. Olen niin saatanan laiska etten saa mitään aikaiseksi, jos kukaan ei ole käskemässä.

    • mies32

      Omaa elämääni taaksepäin katsoen oikeassa olet. Kun teininä olin enemmän arka ätmi-henkinen, ihastuin tosiaan niihin luonteeltaan kaikkein maskuliinisimpiin naisiin, eli aktiivisiin, dominoiviin, äänekkäisiin neitoihin.
      Nykyisin kun oma itsetunto noussut ja kokee itsensä silverbackiksi, ei naisen dominoivuus enää ole minkäänlainen plussa, vaan ennemmin miinus. Toki en edelleenkään ihan ujojen hissukoiden kanssa helposti tule juttuun, kun ei sitä juttua kerran vaan ole eikä tule. Mutta äärimmäisen harvassa näin hissukat naiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1248
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      654
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      569
    7. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      569
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      566
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      520
    Aihe