Johanna Kurkelan "Sun särkyä anna mä en" on mykistävän kaunis ja
koskettava. Ehdoton klassikko!
Suosittelen lämpimästi! Katso Youtubesta!
JOHANNA KURKELA: Sun särkyä anna mä en
5
303
Vastaukset
- dläkjaslödjflöasjdlj
Olet uneni kaunein on vielä parempi! Siis tollojen tollot, kun eivät saaneet lähetettyä sitä Euroviisuihin silloin aikoinaan.... Sijoitus olisi ollut todella parempi kuin sen, joka sinne lähetettiin :( . Me suomalaiset lähetetään aina väärä biisi.
- Vai väärä
Höpö höpö mikä tuossa Johanna Kurkelan uikutuksessa on hyvää?
- sdlkjsdlöjf
Vai väärä kirjoitti:
Höpö höpö mikä tuossa Johanna Kurkelan uikutuksessa on hyvää?
no eipä tuo Hanna "powerbiisi" Leave me alone nyt niin loistavasti pärjännyt... sijoitus 17/24. sinä vuonna voitti Serbian balladi, joten Kurkelan herkkä ja kaunis balladi olisi luultavammin menestynyt paremmin.
- ooonnkfdv
Vai väärä kirjoitti:
Höpö höpö mikä tuossa Johanna Kurkelan uikutuksessa on hyvää?
Sanoppa parrenpi äläkkä uikuta.
- OliVähänTylsääKrapul
Turkulainen muka-Savonnos
Kun nää voemat ouvvon muan
siut veisi mukanaan
mie mis lienenkin niin tulen takkaisin
Siun rinnallasi oon, yön pedot kaekotkoon
sillä en siun säräkyä anna mie en
Niin katoavvoo on voemat immeisen
vain tuuli visloovvoo ja kuoren hajottoo-ooo-o-oo-o-oo
Et oo vahava et, yön varajoon pakenet
mut seuraasi siun jään, en päästä lähtemmöö
viel aamu sarastoo, se huamut karkottoo
sillä en siun särkyä anna mie en
Niin katoavvoo-oo-o-oo-o-oo
on voemat immeisen
vain tuuli visloovvoo
ja kuoren hajottoo-ooo-o-oo-o-oo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait973574Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51959Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71730- 341465
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es58986Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36930Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47840Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4817Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60794