Miniöillä on heikko itsetunto

lounastaukonen

Näkevät anoppeja sielläkin, missä heitä ei ole. ;))

5

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katse peiliin anoppi

      Kohdelkaa anopit miniäänne niinkuin joutuisitte kohtelemaan häntä silloinkin jos hän ei olisi poikanne vaimo: vieraana AIKUISENA. Ystävällisesti, asiallisesi, kohteliaasti.
      Miniän kodissa olette yhtälailla vierailulla kuin naapurissakin, käyttäytykää sen mukaisesti. Ette voi puuttua asioihinkaan enempää kuin naapurissakaan.
      Miniöitten kanssa pysyy väleissä samoilla käytössäännöillä kuin muittenkin vieraitten ihmisten.
      Miksi miniät on alennettu paarialuokkaan, jota anopit saavat muka kohdella niin huonosti kuin kulloinkin huvittaa? Mikä on syy? Laitatteko ehkä, anopit, vahingon kiertämään?

    • miniä-tosi-tv

      Teiniäidit TV2 torstaisin

      • vahingot kierrossa

        Teiniäideillä on elämän ruuhkavuodet huipussaan (baareilua ja lapselle pitäisi isää etsiä, sossussa juosta ja ulkonäöstä huolehtia) ja siksi paljon huolehtivia sukulaisia elämässään huolehtimassa vahingoista.
        Kyllä niistä vielä aikuisia tulee ja kukaan ei muista enää vuosien kuluttua, millaista oli elää teiniäitiyttä televisiossa.


    • turmion kätyrikö?

      Eikun sen ilkeilyn tarkoitus on kai aloitaa pahan kierre??
      Itse laitoin lopun ainaiselle nälvimiselle kun en jaksanut enää kaikkien riitojen jälkeen muka sovittiin ja kohta sama kuitenkin jatkui.
      Aiemmin en ollut kokenut tällaista suhteessa pikemmin minua kohdeltiin hyvin.
      Niin oli eka miniä talossa joka vei heidän nuorimman poikansa turmion tielle..

    • mieli puoli miniä

      Aikuisen luonteesta näkee, ketä on kuritettu nuorena. Tukkapöllyt ja luunapit tekevät mielenvikaisia aikuisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      68
      2289
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1526
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1322
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      71
      1309
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      127
      1194
    6. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1021
    7. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      70
      1008
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      113
      1002
    9. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      72
      953
    10. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      116
      936
    Aihe