Oletteko koko suku sinkkuja? Sinkkuuden syy voi löytyä geeneistäsi.
Kulkeeko sinkkuus suvussasi?
Vuosituhannen kysymy
13170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Meidän suvussamme ei niinkään kulje sinkkuus kuin hedelmättömyys. Sekä isä että äiti olivat steriilejä, samaten kaikki isovanhemmat. Minua ja tätä tekstiä ei täten ole oikeasti olemassa, vaan sinä, arvoisa lukijani, olet skitsofreeninen ja pelkästään kuvittelet nämä merkit näytöllesi.
Olen varmaan ainoa sinkku. Mun molemmat vanhemmat seurustelee tietääkseni. Mun veli on seurustellut 20 vuotta ja saanut lapsenkin. Mun äidin veljen perheestä kaikki seurustelee. Serkut ja kummeillakin on jo perhe. Olen siis ainoa sinkku.
Olen myös ainoa joka ei ole juonut koskaan paljoo alkoholia. Mun vanhemmat on ollut alkoholisteja yli 20 vuptta ja velikin juo useesti kuussa. Itse en juo kun ehka kerran 2 kuukaudessa. Se vaan kertoo et naiset rakastaa juoppoja ja tälläseen joka ei juo niin ei haluta tutustua. Juopot on kai sit niin sosiaalisia et naiset tykkää. itse olen mitätön pieru johon ei haluta edes tutustua.
Haaweiletko vielä lapsista?
Ilmoitin nettipedon Foballe.
Mikä on Foba?
http://suomaliansanomat.blogspot.fi/2012/04/nettipoliisi-marko-forss-valehtelee.html
Olisiko tuo?
Ätmiys ei ainakaan voi periytyä, joten olkaa huoletta.
Isän puolelta suvussa on huomattavan paljon sinkuiksi jääneitä, muusta en osaa sanoa.
Mummoni ei ottanut enää uutta miestä pappani kuoleman jälkeen, jolloin hän oli siis alle 50-vuotias... Äitini oli yli 15 vuotta yksin, kunnes nyt sitten on löytänyt miesystävän itselleen. Mutta vielähän ei tiedä, että kuinka pysyvästä ratkaisusta on kysymys. Isälläni on ollut kolme vaimoa ja nuorempi veljeni on ollut suhteessa teinistä asti.
Eli minua ainakin pelottaa että meidän suvun naisten kohtalo on jäädä yksin. Olen ollut nyt lähes 4 vuotta sinkkuna, vaikka mitään sormella osoitettavaa syytä en asialle löydä. Ei vain ole kolahtanut, molemmin puolin, kun olen jonkun tavannut.
Äidin äiti oli ainoa sisaruksistaan, joka oli naimisissa. Äidin isällä ei tiettävästi ole sisaruksia, tai mistä sitä tietää,oli avioton. Isäni isä samoin, ainoa, jolla oli lapsia, iso-sedällä tosin naisia piisas, mutta vakiintua ei osannut/uskaltanut. Kaikki he ovat olleet aika erakkoja. Että semmoista, sisarukseni ovat pariutuneet, tosin suhteiden tasaisuudesta ja yhteiselämästä en nyt niin tiedä :P
Eipä suvussa taida olla muita sinkkuja, tai ainakaan ikisinkkuja, kuin minä. Velipojat ja serkut seurustelevat, ja jos eroavat eivät ole pitkään yksin.
olen poikamies viidennessä polvessa
Sinkkuus ja akateeminen tylsyys.