kun ne ovat edullisia. Tässä yksikin isäntä harmitteli, kun oli ostanut liian aikaisin niitä 1500e:lla, kun nyt saisi jo aika kasan tuolla hinnalla.
Nyt kannattaa ostaa Talvivaaran osakkeita,
äkkiä lisää
7175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mulla oli muutamia. Pyyhkäisin niillä hanuriani eilen illalla.
Ostan vain Kesävaarattomia osuuksia.
Kesämatkoja jonnekin ja takaisin. Saa nauttia kerralla koko rahalla ja joskus jää matkakassassa ylikin.
Ne käytän ehdottomasti turhuuteen:)
Saattaa olla että varaan jopa pian talvivaarattomankin matkan?
1500:lla saa jo kaksikin matkaa kun matkustelee sesonkien ulkopuolella.
Ahaa...täytyy harkita???:)
Ellei tuo ollut silkkaa vi---lua?
Kantsii seurata hetki.
Voihan se olla että pää-epäillyt pää-jehut rahastaa kassan tyhjäksi. Kun siellä on jotakin vielä. Kuukausi pari näyttää mihin suuntaan menee, vai tuleeko uusia patoyllätyksiä. Noilla näytöillä ja perusteilla näyttö ei kestä. Kiire paistaa läpi.
Selittivät onnettomuutta jollain uppopumpun putoamisella:) Miksi ei onkineet pumppua ylös ja tarkistaneet tuoreeltaan, mitä vaurioita syntyi? Jättivät pumpun altaan pohjaan, ilmeisesti ja ostivat uuden tilalle.
En voi sanoa muuta kuin huoh koko juttu.:/
Paljon vihaisia ihmisiä, joiden pitää asua ja elää ympäristössä.:(
Niinpä niin ja kuinka jatkon suhteen kun jo on riita jostain pohjoisen nikkelikaivoksen suoja-altaiden turvaamisesta, talvivaaran lisäksi.
Tuli mieleen miten jatkossa kainuun ja pohjoisen marja- ja sieni sadot, entä porotalous. Meneekö niissä maine kun ihmiset heittäytyvät ennakkoluuloisiksi. Puhumattakaan kaloista ja riistasta.
Suomi vetää henkisen rajan Jyväskylän korkeudelle. Yli sen kaikki on myrkyllistä. Suomalainen kun tahtoo olla ensin pessimisti.
Pessimismi leviää huonon julkisuuden myötä, mutta en uskoa että asia vaikuttaa koko alueen ympäristöön, sikäli jos saadaan ympäristönsuojelu kuriin laitoksessa.
Ei ole varaa enää yhteenkään virheeseen, ei ollut edes tuohon edelliseen.:/